Kultowa manga trafi na duży ekran! Będzie filmowa wersja „Naruto”!

Od niemal 10 lat nie możemy doczekać się postępów w realizacji filmowej adaptacji „Naruto”. Okazuje się jednak, że projekt zapowiedziany pierwotnie jeszcze w 2015 roku cały czas pozostaje w grze i znalazł właśnie scenarzystkę.

Wraca temat aktorskiej wersji „Naruto”. Kultowa manga doczeka się filmu

Osiem lat po ogłoszeniu planów na stworzenie aktorskiej adaptacji „Naruto” projekt w końcu doczekał się aktualizacji. Filmowa produkcja mająca przenieść na duży ekran historię znaną z mangi stworzonej przez Masashi Kishimoto została zapowiedziana przez studio Lionsgate jeszcze w 2015 roku i od tego czasu słuch o nim zaginął. Teraz pojawiła się jednak w końcu nowa wiadomość, która ucieszy fanów czekających na filmową wersję przygód Naruto Uzumakiego.

Z najnowszego raportu serwisu Variety dowiadujemy się, że film nadal jest w planach i w końcu znalazł scenarzystkę. Do napisania tekstu zatrudniona została Tasha Huo, która ostatnio pracowała przy scenariuszu do nowej adaptacje komiksowych przygód Czerwonej Sonji i serialowych przygodach Lary Croft od Netfliksa. Adaptacja mangi napisanej przez Kishimoto ma być jej kolejnym projektem. W rozwijanie filmu zaangażowane pozostaje cały czas także studio Lionsgate.

Manga publikowana była w latach 1999-2014 i doczekała się ponad 70 tomów, co przekładało się na 700 rozdziałów. Na jej podstawie stworzono też popularny serial anime emitowany w latach 2002-2007, który doczekał się 220 odcinków. Głównym bohaterem historii jest Naruto Uzumaki, nastoletni ninja, który pragnie zyskać uznanie i szacunek u mieszkańców swojej wioski i chce za wszelką cenę zostać hokage – przywódcą oraz jednym z najsilniejszych ninja.

źródło: Variety / zdj. Pierrot