Lady Gaga nagrała piosenkę do filmu „Top Gun: Maverick”. Kiedy usłyszymy „Hold My Hand”?

Pod koniec maja do kin wejdzie długo wyczekiwany film „Top Gun: Maverick”, w którym Tom Cruise wraca do świata wykreowanego w latach 80. ubiegłego wieku w kultowej produkcji Tony'ego Scotta. Specjalną piosenkę do filmu nagrała Lady Gaga, która ogłosiła właśnie datę premiery swojego singla zatytułowanego „Hold My Hand”.

Biorąc pod uwagę, to jak wyczekiwanym filmem jest nowy „Top Gun” oraz fakt, że Lady Gaga ma już na koncie Oscara za swoją piosenkę „Shallow” z „Narodzin gwiazdy”, możemy zakładać, że i jej nowy utwór stanie się jednym z głównych pretendentów do walki o oscarowe nominacje w przyszłym roku. Jeśli natomiast chodzi o sam odbiór piosenki „Hold My Hand”, którą usłyszymy już 3 maja, to amerykańska piosenkarka będzie musiała zmierzyć się legendą piosenki „Take My Breathe Away” zespołu Berlin, która wybrzmiała w pierwszym filmie i podbiła serca milionów fanów na całym świecie, stając się jednym z najbardziej ikonicznych utworów w historii kina.

Piosenka Lady Gagi nie będzie służyła jedynie do promocji filmu, ale będzie integralną częścią produkcji i usłyszymy ją w trakcie seansu. Film „Top Gun: Maverick” wejdzie na ekrany kin 27 maja.

 

Obsada filmu „Top Gun: Maverick” – nowy plakat i zwiastun

Tom Cruise i Val Kilmer powracają w filmie do swoich ról z pierwszej części filmu z 1986 roku. W obsadzie są także Miles Teller, który zagrał dorosłego syna Goose’a, najlepszego przyjaciela Mavericka, oraz Jennifer Connelly, Charles Parnell jako admirał, Jay Ellis jako pilot myśliwca, Bashir Salahuddin jako inżynier oraz Danny Ramirez jako kolejny pilot myśliwca. Monica Barbaro zagrała z kolei młodą pilotkę myśliwca i dziewczynę bohatera granego przez Milesa Tellera, a Thomasin McKenzie wcieliła się w córkę postaci granej przez Jennifer Connelly.

zdj. Interscope