Lady Gaga zostanie Harley Quinn. Warner pokazuje pierwszą zapowiedź „Jokera 2”

Studio Warner Bros. skupia się od wczoraj na ogłoszeniach dotyczących drugiej części serii „Joker”. Dowiedzieliśmy się już, kiedy film zawita na ekrany kin, a teraz mamy także pewność, że w produkcji zagra Lady Gaga, która była łączona z projektem od kilku miesięcy.

W czerwcu tego roku pojawiły się informacje sugerujące, że Lady Gagą negocjuję dołączenie do obsady filmu „Joker: Folie À Deux”. Laureatka Oscara za piosenkę do „Narodzin gwiazdy” łączona była z główną rolą kobiecą i mówiło się, że ma wcielić się w nową wersję Harley Quinn. Spekulacje te potwierdziła dzisiaj sama zainteresowana. W mediach społecznościowych Lady Gaga opublikowała pierwszą zapowiedź wideo, która ujawnia jej angaż do produkcji i potwierdza, że wcieli się faktycznie w Harley Quinn.

Sprawdź też: Ile smoków zobaczymy w prequelu „Gry o Tron”? Według showrunnera „Rodu smoka” każdy z nich będzie inny.

Akcja filmu będzie rozgrywała się w szpitalu psychiatrycznym Arkham Asylum i opowie historię Arthura Flecka znanego także jako Joker, w którym zakochuje się doktor Harleen Frances Quinzel pracująca z pacjentami zakładu. Oczywiście film będzie osadzony w innym, alternatywnym uniwersum względem tego, w którym w Harley Quinn wciela się Margot Robbie i opowie zupełnie nową wersję związku słynnej pary. Pojawienie się Harley Quinn w filmie wpisuje się w tytuł produkcji: „Joker: Folie à deux”. To francuskie określenie odnoszące się do zaburzenia psychicznego charakteryzującego się urojeniami dzielonymi przez co najmniej dwie osoby.

Data premiery filmu „Joker: Folie À Deux” została wyznaczona na 4 października 2024 roku. W głównej roli powraca Joaquin Phoenix, a scenariusz do filmu napisali Todd Phillips oraz Scott Silver. Twórca pierwszej części powróci najprawdopodobniej także na stanowisku reżysera filmu. Prace na planie filmu mają wystartować już w grudniu tego roku

zdj. Warner Bros.