Lambert i Coën dołączą do Geralta w drugim sezonie. Kto zagra nowych Wiedźminów?

Kilka dni temu ruszyły prace na planie drugiego sezonu serialu „Wiedźmin” od platformy Netflix. Dzisiaj wiemy, już, że w drugiej serii zobaczymy kolejnych Wiedźminów, którzy dołączą do Herny'ego Cavilla. Kto zagra Lamberta i Coëna?

Najnowsze doniesienia z obozu Netfliksa wskazują na to, że Lamberta zagra Paul Bullion, który zaliczył występy w takich serialach jak: „Peaky Blinders” i „Posłaniec gniewu”, a pod koniec tego roku zobaczymy go w małej roli w filmie „Diuna” od Denisa Villeneuve'a. W Coëna, wiedźmina z Poviss, który nie pochodzi ze Szkoły Wilka, ale często przebywa w Kaer Morhen, zagra Yasen Atour. Aktor występował w takich produkcjach jak: „Dark Heart”, „Strike Back”, a niedługo zobaczymy go w głównej roli w serialu „Young Wallander”, za którego casting odpowiada Sophie Holland pracująca przy „Wiedźminie”.

Coën przybył do Kaer Morhen, aby przeczekać w zamku zimę. W tym czasie przebywali tam już Vesemir, Eskel oraz Lambert. Coën wraz z innymi Wiedźminami brał udział w nauczaniu Ciri szermierki. Lambert, który również zimował w Kaer Morhen, zajmował się z kolei nauczeniem Ciri akrobacji i piruetów.

Obydwaj aktorzy mają pojawić się w drugim sezonie przynajmniej w trzech odcinkach, co oznacza, że mniej więcej tyle czasu nowa seria przeznaczy na pokazanie widzom Kaer Morhen.

lambert-coen-1l.png

Prace nad drugim sezonem będą odbywały się głównie w Londynie, a premiera nowych odcinków planowana jest na 2021 rok – możemy zakładać, że będzie to początek 2021 roku. Drugi sezon będzie składał się z ośmiu odcinków. Reżyserią nowych odcinków zajmą się Edward Bazalgette, Sarah O'Gorma, Stephen Surjik i Geeta Patel.

Kilka dni temu Paul Bullion opublikował na swoim Instagramie filmy z treningu walki mieczem.

źródło: Redanianintelligence.com / zdj. Netflix / Imdb.com / Instagram