„Last Light” – poznaliśmy obsadę nowego thrillera od Peacock. W głównej roli gwiazda „Zagubionych”

Peacock ujawniło obsadę swojego nowego serialu. Główną rolę w produkcji zatytułowanej „Last Light” zagra Matthew Fox, znany najlepiej z udziału w kultowych „Zagubionych”.

Serial będzie adaptacją apokaliptycznej powieści Alexa Scarrowa pod tytułem „Gdy zgasną światła”. Fox pojawi się na pierwszym planie obok Joanne Froggatt, znanej z „Downton Abbey”. Spośród nowych nazwisk do serii dołączyli właśnie: Tom Wlaschiha („Gra o Tron”), Amber Rose Revan („Punisher”), Victor Ali („Belfast”), Alyth Ross („Emerald”), Taylor Fay i Hakeem Jomah

Serial złoży się z pięciu odcinków, a jego głównym bohaterem będzie inżynier Andy Nielson, który podczas podróży służbowej na Bliski Wschód zdaje sobie sprawę, że światowe zasoby ropy są zagrożone, a wstrzymanie ich wydobycia doprowadza do załamania gospodarki oraz wielkiego chaosu na całym świecie. W miarę postępującego dramatu mężczyzna próbuje zrobić wszystko, aby dotrzeć do swojej żony i dwójki dzieci, których zostawił w domu w Wielkiej Brytanii.

Prace na planie ruszyły niedawno niedługo w Pradze. Za scenariusz odpowiadają Patrick Massett i John Zinman („Czarna lista”) pełniący także rolę showrunnerów. Odcinki reżyseruje Dennie Gordon mający w dorobku pracę za kamerą „Jacka Ryana”.

źródło: Deadline / zdj. ABC