„Łasuch” doczeka się 2. sezonu. Serial Netfliksa z oficjalnym przedłużeniem

W odpowiedzi na cliffhanger pierwszego sezonu, Netflix podjął decyzję o oficjalnym nadaniu „Łasuchowi” dalszego biegu. Przybliżony termin premiery nowych odcinków dystopijnego serialu fantasy wyprodukowanego przez Roberta Downey Jr. nie został jeszcze ujawniony.  

Pierwsze wzmianki o planowanym drugim sezonie pojawiły się w obiegu jeszcze przy okazji udostępnienia w ofercie Netfliksa pierwszych odcinków. Streamer rozesłał wówczas do amerykańskich influencerów specjalne paczki, wraz ze specjalną adnotacją, że do otwarcia dojść ma najwcześniej 29 lipca. W przesyłce znalazła się tabliczka czekolady z informacją o przedłużeniu „Łasucha”. Tweet jednego z adresatów znajdziecie poniżej.

O czym opowiada „Łasuch”?

Dziesięć lat temu światem zatrzęsła Wielka Zapaść, która w tajemniczy sposób doprowadziła do powstania hybrydowego gatunku — dzieci, które są częściowo ludźmi, a częściowo zwierzętami. Nie wiedząc, czy hybrydy są rezultatem, czy też może przyczyną siejącego spustoszenie wirusa, wielu ludzi reaguje na nie strachem i przemocą. Gus (Christian Convery) — pół chłopiec, pół jeleń — przez ostatnią dekadę żył bezpiecznie w swoim leśnym schronieniu. Pewnego dnia niespodziewanie poznaje samotnego wędrowca o imieniu Jepperd (Nonso Anozie). Wspólnie wyruszają w pełną niezwykłych przygód podróż po postapokaliptycznej Ameryce w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące ich pytania: o narodziny Gusa, przeszłość Jepperda i prawdziwe znaczenie słowa „dom”. Na swojej drodze spotykają nieoczekiwanych sojuszników i wrogów, a Gus szybko odkrywa, że bujny, niebezpieczny świat poza granicami lasu jest o wiele bardziej skomplikowany, niż kiedykolwiek przypuszczał.

W obsadzie są także: Dania Ramirez, Adeel Akhtar, Will Forte i James Brolin będący narratorem produkcji. Twórcą serialu Jim Mickle

Źródło: Small Screen / zdj. Netflix