„Łasuch” wraca z ostatnim sezonem. Netflix pokazał nowy zwiastun – kiedy premiera?

Netflix przymierza się do udostępnienia w swojej ofercie finałowego sezonu „Łasucha”, czyli znakomicie przyjętej odcinkowej adaptacji komiksów Jeffa Lemire'a, której głównym producentem jest Robert Downey, Jr. Do sieci trafił właśnie pierwszy teaser ostatniej odsłony serialu. Potwierdzono też dokładną datę premiery.

Łasuch” sezon 3. – premiera na Netflix w czerwcu. Jest pierwsza zapowiedź

Fabuła „Łasucha” została osadzona w postapokaliptycznym świecie, w którym rodzą się dzieci przypominające zwierzęta. Gus (w tej roli Christian Convery), chłopiec-jelonek, wyrusza z leśnego domu w świat. Po drodze zyskuje towarzyszy, zarówno spośród zwykłych ludzi, jak i podobnych mu dzieci. Razem poszukują prawdy o tym, co odmieniło ich świat.

W trzecim sezonie „Gus, Jepperd, Becky i Wendy ruszają w podróż na Alaskę, poszukując matki Gusa” – napisał o nowych odcinkach Netflix. „Z kolei Birdie usiłuje rozwikłać zagadkę pochodzenia zabójczej zarazy. Bohaterowie krzyżują szlaki z Doktorem Singhem, przekonanym o kluczowej roli Gusa w odwróceniu skutków wirusa. W międzyczasie na horyzoncie pojawia się kolejne zagrożenie: Helen Zhang, jej córka Rosie i bestialscy Wolf Boys”.

Sprawdź też: Grała w Marvelu – teraz zawalczy z wampirami-rasistami. Trwają zdjęcia do filmu twórców „Creeda”

Za stworzenie serialowego „Łasucha” odpowiada Jim Mickle (twórca „W cieniu księżyca”). Obok Convery'ego obsadę serialu tworzą również m.in. Dania Ramirez, Adeel Akhtar, Will Forte, Nonso Anozie, Rosalind Chao, Amy Seimetz oraz James Brolin, który jest narratorem produkcji. Ekipę aktorską drugiego sezonu wzbogaciła Amie Donald, odtwórczyni tytułowej roli horroru „M3GAN”. Z kolei w ramach ostatniej serii do „Łasucha” dołączyły Cara Gee („The Expanse”) i początkująca aktorka Ayazhan Dalabayeva. Rosalind Chao i Amy Seimetz, których bohaterki pełniły wcześniej rolę drugoplanową, od drugiego sezonu związały się z „Łasuchem” w ramach stałej współpracy.

W gronie producentów serialu znaleźli się Amanda Burrell, Linda Moran, Susan Downey oraz wcześniej wspomniany Robert Downey, Jr.

Premiera finałowego sezonu komiksowej adaptacji odbędzie się dokładnie 6 czerwca tego roku.

zdj. Netflix