Laurence Fishburne dołącza do świata „Wiedźmina”. Kogo zagra w 4. sezonie?

Pomimo utraty Henry'ego Cavilla serialowy „Wiedźmin” wciąż potrafi przyciągnąć do siebie pierwszoligowych gwiazdorów. W czwartym sezonie produkcji Netfliksa wystąpi kultowy aktor Laurence Fishburne. Pojawi się w roli postaci, którą możecie kojarzyć z „Chrztu ogniaAndrzeja Sapkowskiego.

W 4. sezonie „Wiedźmina” pojawi się wampir Regis. Zagra go Laurence Fishburne

W raporcie castingowym, który pojawił się na łamach magazynu Variety, czytamy, że aktorowi z „Johna Wicka 4” i „Matrixa” przypadnie w nowym sezonie przygód Geralta z Rivii rola wampira Emiela Regisa. Bohater debiutował w trzecim tomie sagi Sapkowskiego, w którym przyłączył się kompanii wiedźmina, stając się jednym z jego najbardziej lojalnych sojuszników. Regis powrócił też w zainspirowanej powieściami grze CD Projekt RED – odegrał istotną rolę w wydarzeniach fabularnego dodatku do „Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu”, zatytułowanego „Krew i Wino”.

„Bardzo cieszę się na myśl o dołączeniu do tej obsady i z niecierpliwością czekam na wyprawę do niesamowitego świata Wiedźmina” – skomentował zatrudnienie przy serialu sam Fishburne.

Regis Laurence Fishburne.JPG

Regis w grze „Wiedźmin 3: Krew i Wino” (zdj. CD Projekt)

Sprawdź też: Wielka wpadka Universala. Następny „Egzorcysta” traci reżysera i datę premiery!

„Wiedźmin” sezon 4 – kiedy premiera nowych odcinków?

Przypomnijmy, że aktor z „Johna Wicka” zadebiutuje w produkcji Netfliksa u boku nowo obsadzonego w tytułowej roli Liama Hemswortha. W czwartym sezonie do świata „Wiedźmina” powrócą natomiast Anya Chalotra i Freya Allan wcielające się w Yennefer i Ciri.

Netflix nie ujawnił jeszcze, kiedy możemy spodziewać się samej premiery nowych odcinków, ale tendencja produkcyjna wyznaczona pierwszym i drugim sezonem pozwala założyć, że do debiutu nowych odcinków dojdzie najpewniej dopiero latem 2025 roku. 

Źródłó