Laurence Fishburne gwiazdą widowiska science fiction o kosmitach. Produkuje jeden z twórców „Cichego miejsca”

Jeśli doniesienia o zestrzeliwanych przez Amerykanów niezidentyfikowanych obiektach latających zaostrzyły Wasz apetyt na klimaty science fiction, mamy dobrą informację. W planach znajduje się nowy dreszczowiec z motywem życia pozaplanetarnego. W głównej roli zobaczymy Laurence'a Fishburne'a („John Wick 4”) i Emmę Roberts („American Horror Story”).   

Projekt noszący tytuł „The Astronaut” pochodzi od producenta Brada Fullera („Ciche miejsce”). Scenariusz napisała Jess Varley („Phobias”), która zajmie się też wyreżyserowaniem filmu. Jak informuje serwis Deadline, produkcja opowie historię astronautki Sam Walker (w tej roli Roberts), odnalezionej w dryfującej przy brzegu Oceanu Atlantyckiego kapsule ratunkowej. Generał William Harris (Fishburne) zleca roztoczenie nad cudem ocalałą kobietą stałego nadzoru NASA. Walker trafia do zamkniętej placówki badawczej celem odbycia testów. Gdy bohaterka zaczyna dostrzegać dziwne zdarzenia na terenie kompleksu, uświadamia sobie, że wraz z nią na Ziemię przybyło coś jeszcze.

„Ta opowieść jest wyjątkowo bliska mojemu sercu” – skomentowała projekt Jess Varley. „Jestem niezmiernie wdzięczna, że spodobała się tak niezwykłej grupie twórców. Nie mogę się doczekać, aż widownia będzie mogła zapiąć pasy i udać się z nami na tę szaloną jazdę”. 

Na chwilę obecną nie ujawniono, kiedy ruszą prace zdjęciowe

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Lionsgate