Lea Seydoux z główną rolą w nowym dramacie kostiumowym

Francuska aktorka Lea Seydoux, którą pod koniec roku zobaczymy w 25. odsłonie serii o przygodach Jamesa Bonda, znalazła swój nowy filmowy projekt. Seydoux zagra główną rolę w kostiumowym dramacie pod tytułem „Party of Fools” (w oryginale „Le Bal des Folles”).

Reżyserią filmu zajmie się Arnauda des Pallières pracująca również przy scenariuszu z Christelle Berthevas. Producentami zostali natomiast Philippe Rousselet i Jonathan Blumental.

Film rozgrywa się podczas karnawału w Paryżu w 1893 roku i opiera się na prawdziwych wydarzeniach oraz dotyczy historycznych postaci. Fabuła osadzona jest w zakładzie psychiatrycznym Pitié Salpétrière dla kobiet, w którym odbywa się wystawny bal. W uroczystości biorą udział politycy, artyści i cała śmietanka towarzyska Paryża. Seydoux zagra Fanni, jedną ze 150 pacjentek wybranych do wzięcia udziału w balu ze względu na ich dobre zachowanie i aparycję. Bohaterka me jednak swój własny cel, chce odnaleźć matkę i uciec ze szpitala.

Party of Fools” będzie pierwszym tak dużym projektem francuskim uruchomionym po wybuchu epidemii koronawirusa. Prace na planie ruszą jeszcze pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

źródło: variety.com / zdj. MGM