Legendarne kino w rękach Netfliksa. Gigant streamingowy kupuje Egyptian Theatre

Najnowsze doniesienia wskazują, że Netflix kupił historyczne kino w Los Angeles. Egyptian Theatre to jeden z najsłynniejszych tego typu obiektów w USA. Informacją podzielił się członek zarządu poprzedniego właściciela, organizacji American Cinematheque. Jak dodał, kino ma odżyć po latach finansowego niedomagania. 

Egyptian Theatre przy słynnym Hollywood Boulevard jest jednym z najstarszych kin w Los Angeles. Początek działalności obiektu datuje się na 1922 rok (jedną z najwcześniejszych produkcji pokazywanych na ekranie był „Robin Hood” z Douglasem Fairbanksem). Nieco ponad dwadzieścia lat temu kino zaczęło powoli chylić się ku upadkowi, sprzedając coraz mniej biletów i – w konsekwencji – wyświetlając coraz mniej filmów. W 1996 roku za symboliczną kwotę przejęła je organizacja American Cinematheque.

O inicjatywie Netfliksa mówiło się jeszcze w ubiegłym roku. Jak się dowiedzieliśmy, gigant streamingowy sfinalizował przejęcie Egyptian Theatre  z zamiarem przywrócenia mu dawnej świetności. Mówi się o kompleksowym remoncie kina, choć na ten moment szczegóły nie zostały ujawnione. Wiemy natomiast, że Netflix planuje organizować w Egyptian premiery oryginalnych produkcji oraz ekskluzywne wydarzenia związane z platformą. 

źródło: L.A. Times / zdj. J. Brown AFP