Liam Hemsworth i Dacre Montgomery rywalizują o rolę w serialu „Sandman”

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że główną rolę w serialowej wersji „Sandmana” zagra najprawdopodobniej Tom Sturridge, a najnowsza porcja plotek łączy z drugą istotną rolą w serialu dwóch aktorów: Liama Hemswortha i Dacre'a Montgomery'ego.

Liam Hemsworth znany między innymi z serii „Igrzyska śmierci” oraz Dacre Montgomery, którego mogliśmy oglądać w serialu „Stranger Things” są podobno kandydatami Netfliksa do zagrania jednego ze złoczyńców pierwszego sezonu serialu „Sandman”. Chodzi o Corinthiana, koszmar stworzony przez Morfeusza, który miał odzwierciedlać wszystko, co najgorsze w ludziach i pojawiać się w ich snach. Podczas nieobecności Morfeusza demon przenika jednak do ludzkiego świata i staje się seryjnym mordercą, którego nikt nie może powstrzymać. W serialu Corinthian ma odgrywać istotną rolę już od początku historii. Obecnie mówi się, że większe szanse na objęcie roli ma Hemsworth, który w marcu spotkał się z twórcą franczyzy Neilem Gaimanem, ale jak na razie nie potwierdzono jeszcze, że dołączył do projektu.

Serialowa adaptacja Netfliksa wprowadzi spore zmiany względem materiału źródłowego i przystosuje historię głównego bohatera do realiów XXI wieku. Otrzymaliśmy już potwierdzenie, że akcja serialu zabierze nas do 2021 roku. Jak na razie nie wiemy, kiedy serial zadebiutuje na platformie Netflix i ile odcinków będzie liczył pierwszy sezon, ale możemy zakładać, że premiera nastąpi w drugiej połowie 2021 roku. Prace na planie mają wystartować w październiku.

Scenarzystą i showrunnerem serialu jest wspomniany wyżej Allan Heinberg pracujący między innymi przy scenariuszu do filmowych przygód Wonder Woman.

źródło: theilluminerdi.com / zdj. Sony Pictures / Lionsgate