Lily James i Armie Hammer na zdjęciu z „Rebeki”. Kiedy premiera na Netflix?

Netflix pokazał pierwsze zdjęcie z nowej wersji popularnego filmu Alfreda Hitchcocka pod tytułem Rebeka”. Poznaliśmy również datę premiery nowej wersji filmu, w którym główne role zagrali aktorka Lily James oraz aktor Armie Hammer.

Nowy Scenariusz do filmu napisała Jane Goldman, a reżyserem nowej Rebeki” jest Ben Wheatley, który miał już okazję współpracować z Hammerem na planie filmu Free Fire”.

Rebeka to adaptacja powieści Daphne Du Maurier opowiadającej historię młodej kobiety, która wychodzi za młodego wdowca i wprowadza się do jego posiadłości. Kobieta z czasem przekonuje się jednak, że w domu cały czas czuć obecność zmarłej żony jej ukochanego, którą za wszelką cenę chce podtrzymać gosposia, pani Danvers (Kristin Scott Thomas).

Pierwszy raz powieść została zaadaptowana w 1940 roku przez Alfreda Hitchcocka, a główne role w filmie zagrali Laurence Olivier i Joan Fontaine. Obraz został nagrodzony dwoma Oscarami, w tym za najlepszy film i montaż. Później Rebeka” doczekała się jeszcze dwóch telewizyjnych adaptacji w roku 1979 i 1997, a w 2013 roku próbowano ponownie wprowadzić ją na duży ekran za sprawą scenarzysty Stevena Knighta i reżysera Nikolaja Arcela. Projekt nie został jednak zrealizowany.

Najnowsza adaptacja powstaje dla platformy Netflix, która ogłosiła, że zaprezentuje ją widzom już 21 października tego roku.

51f3cdgy.jpg

zdj. Netflix