Lily James w pierwszym zwiastunie miniserialu „The Pursuit of Love”

BBC pokazało pierwszy zwiastun nowej miniserii z Lily James i Andrew Scottem.The Pursuit of Love” będzie trzyodcinkową adaptacją celebrowanej powieści Nancy Mitford o tym samym tytule. W obsadzie znaleźli się też Emily Beecham, Dolly Wells i Dominic West. 

Scenariusz miniserii przygotowała Emily Mortimer (która ma w aktorskim dorobku między innymi „Mary Poppins powraca” i „Wyspę tajemnic”). „The Pursuit of Love” jest jedną z pierwszych produkcji, które wznowiły prace na terenie Wielkiej Brytanii po lockdownie. 

Scenariusz oparty jest na pierwszej książce z trylogii Mitford. Literacki pierwowzór na polskim rynku ukazał się nakładem Spółdzielni wydawniczej Czytelnik pod tytułem „Pogoń za miłością”.

Oficjalny opis powieści „Pogoń za miłością”

Akcja pierwszej części, „Pogoń za miłością", rozpoczyna się w okresie międzywojennym. Narratorka Fanny spędza wakacje w posiadłości swojego wujostwa, Alconleigh, wśród licznych kuzynek i kuzynów. Najbliżej jest ze swoją rówieśnicą Lindą, i to Linda, piękna, wrażliwa i nieobliczalna, staje się główną bohaterką powieści. Życie we dworze toczy się blisko natury. Pan domu, wuj Matthew, typ ultrakonserwatywnego szlagona, utrzymuje twardy reżim. Ale dzieci mają własne sekrety, a nastoletnie Fanny i Linda marzą o miłości i snują na jej temat najrozmaitsze fantazje. W dorosłym życiu ich losy ułożą się pod tym względem według wzoru"rozważna i romantyczna". Tymczasem nowe wyzwania dla całej rodziny przynosi wojna.

The Pursuit of Love” zadebiutuje w Wielkiej Brytanii na BBC One. Amazon będzie streamował produkcję na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Źródło: Deadline / Spółdzielnia wydawnicza Czytelnik / zdj. BBC / Sony Pictures