Lista premier tygodnia od Disney+. „Menu”, „Amsterdam”, „Gwiezdne Wojny: Parszywa zgraja” i inne

W przyszłym tygodniu platforma Disney+ zaproponuje widzom dwie głośne premiery filmowe. Pierwszą z nich będzie „Amsterdam”, w którym zagrali Christian Bale, Margot Robbie oraz John David Washington, a drugą produkcja „Menu”, której obsadzie przewodzą Anya Taylor-Joy i  Ralph Fiennes. Sprawdźcie dokładną rozpiskę premier od Disney+ na tydzień od 2 do 8 stycznia.

„Menu” – 4 stycznia

„The Menu” opowiada historię młodej pary, która udaje się na odległą wyspę, by skorzystać z usług ekskluzywnej restauracji prowadzonej przez światowej sławy szef kuchni. Szybko okazuje się, że dla gości przygotowano nie tylko wyśmienite dania, ale i makabryczne niespodzianki.

Scenariusz do filmu napisali Will Tracy (jeden z autorów „Sukcesji”) i Seth Reiss (w dorobku ma pracę nad scenariuszami wieczornych programów Setha Meyersa). Za reżyserię odpowiada z kolei Mark Mylod. Twórca filmu stał za kamerą takich produkcji jak „Gra o tron”, „Shameless. Niepokorni” czy „Sukcesja”. Jako producent nad filmem czuwał Adam McKay, reżyser „Nie patrz w górę”.

„Amsterdam” – 4 stycznia

Nowa produkcja Davida O. Russella, twórcy odpowiadającego między innymi za „American Hustle” i „Poradnik pozytywnego myślenia”, zabiera nas do pierwszych lat XX wieku i opowiada historię trójki przyjaciół: lekarza, pielęgniarki i prawnika, którzy zawarli pakt i przysięgali chronić się nawzajem bez względu na wszystko, ale życie szybko wystawi ich przysięgę na ciężką próbę.

W obsadzie znaleźli się także: Rami Malek („Nie czas umierać”), Zoe Saldana („Avatar”), Michael B. Jordan („Creed”), Mike Myers („Bohemian Rhapsody”), Timothy Olyphant („The Mandalorian”), Michael Shannon („Na noże”), Chris Rock („Fargo”), czy Andrea Riseborough („Possessor”). Autorem zdjęć do filmu jest Emmanuel Lubezki, który w latach 2014-2016 został nagrodzony trzema statuetkami Oscara z rzędu, za swoją pracę przy „Grawitacji”, „Birdmanie” i „Zjawie”.

„Gwiezdne Wojny: Parszywa zgraja” – 4 stycznia

Serialową nowością będzie natomiast drugi sezon „Parszywej zgrai”, pośredniej kontynuacji kultowych „Gwiezdnych Wojen: Wojen Klonów”. Premierowo do widzów trafią dwa odcinki nowej serii.

Animowany serial koncentruje się na historii eksperymentalnych klonów wprowadzonych do świata George'a Lucasa w ostatnim sezonie „Wojen Klonów”. Akcja „Bad Batch” rozgrywa się po upadku Republiki i zakonu Jedi, wkrótce po sformowaniu przez Dartha Sidiousa żelaznego galaktycznego reżimu. Członkowie drużyny Clone Force 99, każdy z nich mocno odróżniony od braci z byłej Armii Republiki, posiadają wyjątkową umiejętność czyniące ich niezwykle skutecznym żołnierzami. W pierwszym sezonie zobaczyliśmy, że bohaterowie nie zdołali dopasować się do mocno odmiennego od Republiki charakteru militarnej potęgi Imperium i postanowili poszukać w galaktyce własnej ścieżki. Wraz z nimi w stronę nowych przygód ruszyła Omega, żeński klon Jango Fetta.  

Premiery Disney+ w Polsce w styczniu (tydzień od 2 do 8 stycznia):

Premiera

Tytuł

4 stycznia

American Horror Story: NYC sezon 11, odcinek 7

4 stycznia

Menu

4 stycznia

Miłosne przetasowanie sezon 1, odcinek 5

4 stycznia

Skarb Narodów: Na skraju historii sezon 1, odcinek 5

4 stycznia

Willow sezon 1, odcinek 7

4 stycznia

Witamy we Wrexham sezon 1, odcinek 16

4 stycznia

Amsterdam

4 stycznia

Big sky sezon 3, odcinek 3

4 stycznia

Family Guy: Głowa rodziny sezon 21, odcinki 1-6

4 stycznia

Tajwan: historie kryminalne sezon 1, odcinki 1-3

4 stycznia

Rdzenni i wściekli sezon 2

4 stycznia

Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja sezon 2, odcinki 1-2

4 stycznia

Francuska pomyłka sezon 2

6 stycznia

Gdyby ściany mogły śpiewać

Lista obejmuje wybrane tytuły debiutujące w ofercie platformy Disney+.

zdj. Disney