Loki ma nową przeciwniczkę. Kate Dickie zagrała w drugim sezonie serialu Marvela

Kate Dickie znana między innymi z występu w serialu „Gra o Tron” oraz filmie „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii” została najnowszym nabytkiem Marvela. Aktorka dołączyła do obsady drugiego sezonu serialu „Loki”.

Dokładne szczegóły na temat bohaterki, w którą wcieliła się Kate Dickie nie zostały ujawnione. Mówi się jednak, że aktorka zagrała przeciwniczkę głównego bohatera, którego ponownie sportretował Tom Hiddleston. Prace na planie drugiego sezonu „Lokiego” zakończono w połowie października.

Reżyserią nowych odcinków popularnego serialu Marvela zajęli się głównie Justin Benson i Aaron Moorhead, reżyserzy dobrze przyjętego „Moon Knighta”. Scenariusz sześcioodcinkowego sezonu napisał z kolei Eric Martin, który w tym samym charakterze współtworzył debiutanckie rozdziały. Prace na planie wystartowały w połowie czerwca 2022 roku w brytyjskim Pinewood Studios. Ekipa pracowała nad drugim sezonem nieco ponad cztery miesiące (miesiąc dłużej od sezonu pierwszego).

Sprawdź też: Michael Gandolfini z istotną rolą w serialu „Daredevil: Born Again”.

W obsadzie drugiego sezonu wracają: Owen Wilson (jako Mobius M. Mobius), Gugu Mbatha-Raw (jako Ravonna), Sophia Di Martino (jako Sylvie), Eugene Cordero (jako Casey). Jednego z nowych bohaterów serialu zagrał natomiast Ke Huy QuanPremiery drugiego sezonu „Lokiego” należy wypatrywać wiosną 2023 roku na platformie Disney+.

źródło: deadline.com / zdj. HBO / Disney+