Łowca androidów powróci w trzecim filmie? Będzie kontynuacja „Blade Runner 2049”?

Kontynuacja filmu „Łowca androidów” z 1982 roku została ciepło przyjęta przez widzów i krytyków, jednak nie zapracowała na swój sukces finansowy, co wstrzymało rozwijanie filmowego uniwersum opartego na powieści Philipa K. Dicka. Okazuje się jednak, że po kilku latach od premiery produkcji „Blade Runner 2049” wraca temat trzeciego filmu serii.

Łowca androidów” musiał czekać aż 35 lat na kontynuację, ale najnowsze przecieki z obozu studia Warner Bros. sugerują, że na kolejny film z serii nie będziemy musieli czekać aż tak długo. Debiutująca w 2017 roku produkcja „Blade Runner 2049” nie była finansowym sukcesem, bowiem zebrała z kin na całym świecie zaledwie 259 mln dolarów, co przy budżecie wynoszącym 150 mln dolarów oznaczało finansową klapę. Wydawało się, że wynik ten ponownie na lata pogrzebie markę, ale teraz pojawią się głosy sugerujące, że studio rozpoczęło przygotowania do stworzenia trzeciego filmu z serii „Łowca androidów”.

Film pozostaje jak na razie na wczesnym etapie rozwoju i nie wiemy zbyt wiele na jego temat. Niejasne pozostaje, czy w roli reżysera miałby powrócić Denis Villeneuve, który pod koniec zeszłego roku deklarował, że chciałby jeszcze raz odwiedzić świat „Łowcy androidów”, jednak zaznaczał wówczas, że musiałby być to nowy projekt niezwiązany z poprzednimi odsłonami serii.

Świat „Łowcy androidów” to niezwykle inspirujące miejsce. Mam jednak problem ze słowem „kontynuacja”. Myślę, że kino potrzebuje oryginalnych historii. Ale jeśli zapytasz mnie, o to czy chciałbym ponownie odwiedzić to uniwersum w inny sposób, to odpowiadam, że tak. Musiałby to być samoistny projekt. Coś oddzielnego od obu poprzednich filmów. Opowieść detektywistyczna noir osadzona w przyszłości… Czasami budzę się w nocy, śniąc o tym.

Drugim z kandydatów do objęcia sterów nad projektem wydaje się Ridley Scott, twórca oryginału z 1982 roku, który twierdził, że kontynuacja nie odniosła sukcesu ze względu na długość. Reżyser uważał, że film powinien trwać jakieś 30 minut krócej. Możliwe więc, że twórca „Łowcy androidów” będzie chciał osobiście zabrać się za trzecią część, aby udowodnić, że marka może być kasowym hitem.

Jest powolny. Jest powolny i długi, za długi. Skróciłbym go o pół godziny.

Na początku tego roku to samo źródło informowało, że trwają prace nad serialową produkcją osadzoną w świecie filmowej adaptacji powieści Philipa K. Dicka. Od tamtej pory nie doczekaliśmy się jednak żadnej aktualizacji na temat telewizyjnego projektu.

źródło: giantfreakinrobot / zdj. Warner Bros. / Sony Pictures