Ludwig Göransson powróci jako kompozytor w sequelu „Czarnej Pantery”

Jeden z najbardziej rozchwytywanych obecnie kompozytorów i producentów muzycznych na światowym rynku kina, Ludwig Göransson został oficjalnie potwierdzony jako osoba odpowiedzialna za skomponowanie muzyki do „Czarnej Pantery: Wakanda Forever”.

Szwedzki artysta powróci do pracy nad widowiskiem Marvela po tym jak skomponował soundtrack do pierwszego filmu o „Czarnej Panterze”. Jego praca nad tym obrazem została w 2019 roku nagrodzona statuetką Oscara za Najlepszą muzykę oryginalną

Zdjęcia do kontynuacji solowych przygód Czarnej Pantery ruszyły w czerwcu tego roku, m.in. w studiu Pinewood w Atlancie. Jeśli chodzi o obecny etap prac Göranssona nad filmem, kompozytor odniósł się do ich przebiegu w następujący sposób:

Wspólnie z Ryanem Cooglerem przeprowadzamy rozmowy i zaczynamy tworzyć pierwsze koncepty.

Swój wywód twórca muzyki do „Mandaloriana” i „Venoma” kontynuował, zwracając uwagę na współpracę z Ryanem Cooglerem, reżyserem przy pierwszej części „Czarnej Pantery”, oraz ideę stojącą za stworzeniem precyzyjnej ścieżki dźwiękowej do tego obrazu:

Najważniejszą rzeczą dla mnie i Ryana przy tworzeniu muzyki do tego filmu było zakorzenienie jej w tradycyjnej muzyce afrykańskiej. To była najistotniejsza kwestia. Pojechałem do Afryki Zachodniej zaraz po przeczytaniu scenariusza. Powiedziałem Ryanowi: „Jedynym sposobem na skomponowanie muzyki do tego filmu jest podróż do Afryki, odpowiedni research i zanurzenie się w tamtejszej kulturze”.

Premierę „Black Panther: Wakanda Forever” zaplanowano na 8 lipca 2022 roku. W obsadzie głównej powrócą Danai Gurira jako OkoyeLupita Nyong’o jako Nakia i Letitia Wright jako Shuri i Martin Freeman. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Ryan Coogler.

Źródło: Variety / Zdj. Marvel