Ruszyły prace na planie „Black Panther: Wakanda Forever”

Wygląda na to, że Marvel rozpoczął prace na planie wyczekiwanego sequela „Czarnej Pantery”. O oficjalnym starcie zdjęć do filmu w studiu Pinewood w Atlancie w stanie Georgia poinformował sam szef wytwórni, Kevin Feige

Obok ujawnienia prac produkcyjnych za pośrednictwem serwisu Variety, Feige wspomniał o sequelu hitowego widowiska przed globalnym eventem związanym z premierą „Czarnej Wdowy”:

Nie będę ukrywał, sytuacja jest bardzo emocjonalna bez Chada [Chadwicka Bosemana]. Ale wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani na myśl o powrocie do świata Wakandy i ponownego przedstawienia go publiczności i wszystkim naszym fanom. Zrobimy wszystko, by Chad był z nas dumny. 

Według niedawnych doniesień, film ma rzekomo koncentrować się na konflikcie pomiędzy Wakandą a Atlantydą, którą w MCU wspominano już dwukrotnie — pojawiła się na mapie w filmie „Iron Man 2”, a w widowisku „Avengers: Koniec gry” o podwodnych trzęsieniach pod wodą wspominała Okoye

Premierę „Black Panther: Wakanda Forever” zaplanowano na 8 lipca 2022 roku. W obsadzie głównej powrócą Danai Gurira jako Okoye, Lupita Nyong’o jako Nakia i Letitia Wright jako Shuri i Martin Freeman. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Ryan Coogler.

źródło: Variety.com / zdj. Marvel