Łukasz Żal nakręci nowy film z laureatką Oscara. W obsadzie Jessie Buckley i Paul Mescal

Nominowany do Oscara Łukasz Żal odpowiadający za zdjęcia do takich filmów jak „Zimna wojna”, „Ida”, a także „Strefa interesów” znalazł kolejny interesujący projekt. Polski filmowiec będzie współpracował z laureatką Oscara Chloé Zhao przy jej nowym filmie „Hamnet”.

Łukasz Żal autorem zdjęć do nowego filmu Chloé Zhao

Z nowym filmowym projektem Chloé Zhao („Nomadland”) związane są już dwa głośne nazwiska z aktorskiego świata. W jej następnej produkcji zatytułowanej „Hamnet”, która będzie adaptacją powieść Maggie O'Farrell, zagrają Paul Mescal („Aftersun”) i Jessie Buckley („Men”). Teraz ogłoszono właśnie, że do filmu jako autor zdjęć dołączył Łukasz Żal. Prace na planie mają wystartować już w czerwcu, więc niewykluczone, że premiery doczekamy się już na przełomie 2024 i 2025 roku. Co ciekawe, Jessie Buckley miała już okazje współpracować z polskim filmowcem przy okazji filmu „Może pora z tym skończyć” debiutującym w 2020 roku na platformie Netflix.

Sprawdź też: Michael Keaton znowu daje wielkie show w zwiastunie „Soku z żuka 2”!

Chloe Zhao

Bestsellerowa powieść wydana w 2020 roku przedstawia historię Agnes, żony najsłynniejszego dramaturga w dziejach, czyli samego Williama Shakespeare'a. Historia koncentruje się na kobiecie próbującej pogodzić się z utratą swojego jedynego syna, Hamneta. Książka skupia się na emocjonalnej stronie artystycznej rodziny i tego, jakie konsekwencje przyniesie jej strata najbliższej osoby. Z czasem śmierć syna staje się dla Williama przyczynkiem do stworzenia „Hamleta”.

Chloé Zhao wyreżyseruje „Hamneta” do własnego scenariusza. Przy tekście pracowała także autorka książkowego pierwowzoru, Maggie O'Farrell. Film wyprodukują Liza Marshall, Pippa Harris i Sam Mendes z ramienia firmy Neal Street. Producentem wykonawczym został Nic Gonda.

zdj.