„M3GAN” – szokowania widowni nie będzie. Kolejny dreszczowiec od twórców „Wcielenia” z niską kategorią wiekową

Wygląda na to, że kolejny dreszczowiec produkowany przez Jamesa Wana nie będzie równie krwawym widowiskiem, co jego niedawne „Wcielenie” czy niepokojącym na miarę „Obecności”. Mimo sporej dawki przemocy w zwiastunie horroru „M3GAN”, film sklasyfikowano właśnie jako widowisko PG-13.

Film opowie historię Gemmy (w tej roli pojawi się Allison Williams, znana przede wszystkim z oscarowego „Uciekaj!”), wybitnie uzdolnionej konstruktorki robotów, zatrudnionej w firmie zajmującej się produkcją zabawek. Bohaterka programuje sztuczną inteligencję w M3GAN, tytułowej lalce. Zabawka ma stać się „najlepszym przyjacielem” dzieci, a zarazem mechanizmem, który przejmie część obowiązków od rodziców. Gemma testuje skuteczność zabawki w ramach opieki nad własną siostrzenicą. Jej decyzja szybko przynosi niewyobrażalne konsekwencje.

W uzasadnieniu nadania filmowi kategorii ostrzegającej rodziców przed zabieraniem na seans dzieci poniżej trzynastego roku życia organizacja MPA wspomina o obecnych w „M3GAN” brutalnych scenach, wulgarnym języku i sugestywnych treściach. 

Sprawdź też: „Infinity Pool” jednak bez kategorii wiekowej NC-17. Film Cronenberga został przemontowany

Za scenariusz filmu odpowiada Akela Cooper („Luke Cage”, „Wcielenie”), która przygotowała tekst na podstawie oryginalnego pomysłu Wana. Reżyserią zajął się Gerard Johnstone („Areszt domowy”). Obok Wana i samej Allison Williams, stanowisko producenckie objął też Jason Blum. W realizację zaangażowane będzie też studio Divide/Conquer  („Piękna i rzeźnik”).

Premierę „M3GAN” zaplanowano na 13 stycznia przyszłego roku.

Źródło: Discussing Film / zdj. Blumhouse