Odpalamy! Anya Taylor-Joy wkracza do świata „Mad Maksa”. Mamy zwiastun „Furiosy”!

Osiem lat musieliśmy czekać na ponowne zanurzenie się w szalony świat postapokaliptyczny wykreowany przez George'a Millera w serii „Mad Max”. Teraz wracamy do nieco za sprawą filmu skupiającego się na Furiosie, którą tym razem zagrała Anya Taylor-Joy. Zobaczcie zwiastun!

Anya Taylor-Joy jako Furiosa! Mamy zwiastun filmu z uniwersum „Mad Max”!

W 2015 roku do kin wszedł film „Mad Max: Na drodze gniewu”. Produkcja, którą Miller wrócił do świata stworzonego pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, nie okazała się spektakularnym hitem finansowym, ale zaskarbiła sobie wielkie uznanie wśród krytyków i widzów. Film zgarnął sześć Oscarów i został okrzyknięty przez społeczność serwisu Rotten Tomatoes najlepszy filmem ostatnich 25 lat. Po kilku latach zwłoki studio Warner Bros. dało w końcu zielone światło na zrealizowanie kolejnego projektu w tym uniwersum i tym razem George Miller otrzymał okazję do opowiedzenia historii młodej Furiosy, którą w poprzedniej produkcji zagrała Charlize Theron. W produkcji będącej prequelem „Na drodze gniewu” rolę przejęła Anya Taylor-Joy, a w obsadzie towarzyszą jej Chris Hemsworth znany doskonale widzom Marvel z roli Thora oraz Tom Burke, który wcielił się w Orsona Wellesa w filmie „Mank” od Davida Finchera.

 

Gdy świat upada, młoda Furiosa zostaje wyrwana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce wielkiej Motocyklowej Hordy prowadzonej przez Watażkę Dementusa. Podróżując wspólnie przez wyniszczone ziemie natrafiają na Cytadelę należąca do Wiecznego Joego. Gdy dwaj tyrani toczą ze sobą bój o dominację, Furiosa musi przetrwać wiele prób, jednocześnie usiłując odnaleźć sposób na powrót do domu.

Kinowa premiera filmu „Mad Max: Furiosa” przypada na 24 maja 2024 roku

zdj. Warner Bros.