Mads Mikkelsen w historycznym dramacie „The Bastard”. Pierwsze zdjęcia z filmu Nikolaja Arcela

Ruszyły prace na planie dramatu kostiumowego „The Bastard”, którego gwiazdami są Mads Mikkelsen oraz i Amanda Collin znana z serialu „Wychowane przez wilki”. Co wiemy o nowej produkcji reżysera Nikolaja Arcela? Zobaczcie pierwsze zdjęcia z planu.

Film „The Bastard” zapowiadany jest jako porywający dramat o podboju duńskich wrzosowisk. To film o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, dyscyplinie, miłości i stracie. To historia o dumnym i niepoddającym się przeciwnościom mężczyźnie oraz o kobiecie, która zostaje jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem. Zdjęcia do filmu powstają właśnie w Danii, Niemczech i Czechach. Premierę zaplanowano na jesień 2023 roku.

Mikkelsen zagra zubożałego Kapitana Ludviga Kahlena, a Collin wcieli się w pełną życia Ann Barbary. W filmie występują również: Simon Bennebjerg, który wcieli się w postać Frederika de Schinkel, lokalnego właściciela ziemskiego i arcywroga postaci granej przez Madsa Mikkelsena, a także Gustav Lindh, którego zobaczymy jako nieoczywistego sprzymierzeńca Kahlen’a – pastora Antona Eklunda, Kristine Kujath Thorp wcielająca się w kuzynkę Frederika de Schinkel, Edel Helene, uwikłaną w morderczą walkę o władzę i miłość, którą toczą Shinkel i Kahlen oraz Magnus Krepper oraz Morten Hee Andersen.

Sprawdź też: Netflix ujawnia program tegorocznego Tudum. Jakie seriale i filmy będą promowane?

Film uznaje się za jedną z największych produkcji duńskiego studia Zentropy ostatnich lat (budżet wyniesie 8 milionów euro). Scenariusz filmu Nikolaja Arcel napisał wspólnie z innym uznanym duńskim scenarzystą i reżyserem Andersem Thomasem Jensenem („Jeźdźcy sprawiedliwości”) na podstawie duńskiego bestsellera pt. „Kaptajnen og Ann Barbara” z 2020 roku.

tmp632d75da8afbb1-min.png

źródło: Best Film / zdj. Zentropa Entertainments