Mads Mikkelsen wróci do Marvela? Zaproponowano mu rolę kultowego złoczyńcy!

Za kulisami Marvela trwa walka o skompletowanie obsady do Fantastycznej czwórki”. Poznaliśmy właśnie aktora, który według studia najbardziej nadaje się na rolę kultowego złoczyńcy, na którego pojawienie się w MCU fani czekają od lat. 

Marvel znalazł idealnego kandydata do roli kultowego złoczyńcy?

Cały czas czekamy na oficjalne informacje na temat castingu do Fantastycznej czwórki i ogłoszeń od Marvela mamy doczekać się w ciągu najbliższych tygodni. Na ten moment musimy jednak opierać się na zakulisowych doniesieniach ujawniających, którzy aktorzy znajdują się na radarze studia. Pojawiła się właśnie nowa informacja dotycząca nazwisk przymierzanych do roli złoczyńcy, który będzie odgrywał jedną z kluczowych ról w kolejnych projektach MCU.

Z najnowszych informacji wynika, że Pedro Pascal jest już o krok od podpisania kontraktu na zagranie Reeda Richardsa. Prawdopodobnie dołączy do niego Vanessa Kirby w roli Sue Storm, Joseph Quinn w roli Johnny’ego Storma i Ebon Moss-Bachrach jako Ben Grimm. W filmie ma pojawić się też Victor Von Doom, ale wszystko wskazuje na to, że w pierwszym filmie kultowy złoczyńca nie odegra zbyt dużej roli i może nawet pojawić się dopiero w scenie po napisach. Co jednak warto podkreślić, ostatnie informacje zza kulis sugerowały, że jeśli Marvel zdecyduje się na porzucenie planów na rozwijanie postaci Kanga (Jonathan Majors), to właśnie Doom ma zająć jego miejsce w roli wielkiego zagrożenia dla Avengersów.

Przez ostatnie miesiące mówiło się, że z rolą mogliby związać się Ryan Gosling lub Josh Hartnett. Pojawiły się też doniesienia, że w złoczyńcę mógłby wcielić się Ralph Feinnes („Harry Potter”) lub Jason Clarke („Oppenheimer”), ale wiarygodne źródło donosi teraz, że rolę Dooma zaproponowano Madsowi Mikkelsenowi, który miał już okazję wcielić się w jednego ze złoczyńców MCU. Aktor pojawił się w pierwszym filmie o Doktorze Strange'u, ale wielu widzów narzekało wówczas na to, że Marvel zmarnował tak świetnego aktora, jakim jest Mads Mikkelsen do roli podrzędnego łotra. Wygląda na to, że studio chciałoby naprawić tę wpadkę.

źródło: John Campea / zdj. Andrea Raffin