Mahershala Ali jako legendarny bokser w nowym serialu od HBO

HBO przygotowuje dla swoich widzów kolejny serial. Tym razem stacja opowie historię o legendzie boksu Jacku Johnsonie, którego zagra dwukrotny zdobywca Oscara Mahershala Ali.

Scenariusz do miniserialu mającego liczyć sześć godzinnych odcinków stworzył Dominique Morisseau. Podstawą dla nowej produkcji HBO pod tytułem „Unruly” jest dokument „Mistrz, którego nikt nie chciał. Wzlot i upadek Jacka Johnsona”. Mahershala Ali w wielu wywiadach powtarzał, że zagranie Johnsona jest jednym z jego największych zawodowych marzeń.

Urodzony w 1878 roku Johnson zainteresował się boksem, mając 16 lat. Trzy lata później stanął do pierwszej walki zawodowej. W 1903 roku zdobył tytuł „Kolorowego Mistrza Świata” wagi ciężkiej. Z powodu bariery rasowej nie mógł stanąć do walki z białym bokserem na terenie USA. Dopiero w 1908 roku podczas światowego tournée jego wyzwanie przyjął ówczesny mistrz wagi ciężkiej Tommy Burns. W 14 rundzie walka została przerwana przez sędziego ze względu na ogromną przewagę Jacka Johnsona. Po zwycięstwie Johnson stał się pierwszym w historii czarnoskórym mistrzem wagi ciężkiej w boksie. Przez kolejne lata biali bokserzy bezskutecznie próbowali pokonać nowego czempiona, a jedynym skutecznym sposobem na zdetronizowanie czarnego mistrza okazało się oskarżenie go o naruszenie tzw. ustawy Manna, co zmusiła go do ucieczki z USA. Ostatecznie został pokonany w 1915 roku przez Jessa Willardera w pojedynku zakontraktowanym na 45 runJohnson padł na deski w 26 rundzie.

Produkcją serialu zajmie się należąca do Toma Hanksa wytwórnia Playtone. Jednym z producentów „Unruly” będzie także sam Mahershala Ali.

źródło: deadline.com / zdj. Netflix