Mamy nowego Supermana i nową Lois Lane! To oni zagrają w filmie Jamesa Gunna

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie. To nowy Superman! Po miesiącach przesłuchań i przeprowadzeniu testowych nagrań James Gunn wybrał nowego Clarka Kenta. Główną rolę w nowej produkcji Superman Legacy zagra David Corenswet. U jego boku jako Lois Lane zaprezentuje się Rachel Brosnahan.

David Corenswet i Rachel Brosnahan gwiazdami „Superman Legacy”. Co o nich wiemy?

Dla Corensweta będzie to pierwsza główna rolą w tak dużym projekcie. Dwudziestodziewięcioletni aktor wystąpił niedawno obok Mii Goth w horrorze „Pearl”. Jego kariera w ostatnim czasie nabierała stopniowego rozpędu. Zagrał w serialu „Hollywood” od Netfliksa oraz takich tytułach jak Wybory Paytona Hobarta i Miasto jest nasze. Zdecydowanie bardziej doświadczona w aktorskiej branży jest natomiast Rachel Brosnahan. Trzydziestodwuletnia aktorka pożegnała się niedawno z widzami trwającego od 2017 roku serialu „Wspaniała pani Maisel”. Wcześniej pojawiła się między innymi w „House of Cards”, a w jej dorobku są także: filmy Dzień patriotów, Czas próby, Twoja kobieta oraz Gra szpiegów.

David Corenswet pokonał w walce o rolę Supermana na ostatnim etapie castingu dwóch rywali. O angaż w produkcji rywalizowali z nim Nicholas Hoult i Tom Brittney. Dla pierwszego z nich jest to wyjątkowo dotkliwa porażka, bowiem kilka lat temu na ostatniej prostej przegrał także walkę o rolę Batmana, którym został Robert Pattinson. Nowa Lois Lane okazała sie z kolei lepsza od Emmy Mackey mającej na koncie rolę w serialu „Sex Education” oraz i Phoebe Dynevor znanej głównie z hitowego serialu „Bridgertonowie”.

Kiedy premiera filmu o Supermanie?

Nowy film o Supermanie przedstawi młodszą wersję bohatera, niż miało to miejsce przy okazji kilku ostatnich produkcji z udziałem Cavilla. Według ostatnich doniesień projekt Gunna ma opowiedzieć historię Clarka Kenta, który usiłuje połączyć swe kryptońskie dziedzictwo z wychowaniem na Ziemi. Obok protagonisty na ekranie mają pojawić się także Lois Lane, Jimmy Olsen oraz Lex Luthor.

Warto dodać, że „Superman Legacy” jest jedynym z zapowiedzianych do tej pory przedsięwzięć pierwszej fazy nowego uniwersum DC, który doczekał się oficjalnej daty premiery. Projekt ma zadebiutować na dużym ekranie dokładnie 11 lipca 2025 roku. Prace na planie wystartują na początku przyszłego roku.

źródło: deadline.com / zdj. Kathy Hutchins / Xavier Collin / Depositphotos.com