Mamy polski zwiastun nowego filmu Davida Cronenberga. Kiedy „Zbrodnie przyszłości” trafią do naszych kin?

Dystrybutor Monolith Films podzielił się polskim zwiastunem „Zbrodni przyszłości”, czyli nowego filmu w reżyserii Davida Cronenberga („Crash: Niebezpieczne pożądanie”, „Wideodrom”). Zobaczcie, jak zapowiada się nowe dzieło mistrza body horroru, które okrzyknięte zostało rewelacją tegorocznego festiwalu w Cannes.

Cronenberg powraca z nowym filmem. O czym opowiedzą „Zbrodnie przyszłości”?

Wstrząsająca wizja przyszłości, w której ludzie, szukając coraz mocniejszych wrażeń modyfikują swoje ciała, a chirurgia jest substytutem seksu. Ludzie doświadczają syndromu przyspieszonej ewolucji. Aby odnaleźć się w nowej, zdominowanej przez technologię rzeczywistości, muszą przekształcać nie tylko swoje umysły, ale także ciała, by nadążały za wymogami czasów. Głodni nowych, silniejszych bodźców coraz śmielej eksperymentują z własną cielesnością, przesuwając biologiczne granice własnej wytrzymałości.

Ogromną popularność zyskują szokujące praktyki chirurgiczne polegające na wszczepianiu sobie nowych organów. Saul Tenser to sławny artysta performer, który postanawia z własnej przyspieszonej ewolucji uczynić multimedialne widowisko. Przy pomocy swojej partnerki Caprice, na oczach milionów dokonuje coraz śmielszego przeobrażenia swojego ciała, szukając nowych form rozkoszy. W pogoni za popularnością decyduje się na tak szokujący krok, że powrót do dawnego życia może okazać się już niemożliwy.

Sprawdź też: „Czarny telefon” – recenzja filmu. Pocałunek w ciemności

Obsada nowego filmu Cronenberga. Kiedy polska premiera „Zbrodni przyszłości”?

W rolach głównych „Zbrodni przyszłości” występują Viggo Mortensen („Władca Pierścieni”), Léa Seydoux („Nie czas umierać”) oraz Kristen Stewart („Spencer”). Cronenberg wyreżyserował film na podstawie własnego scenariusza. Obraz jest jego pierwszym reżyserskim projektem od blisko ośmiu lat. Warto przypomnieć, iż w 1970 roku twórca wydał film pod tym samym tytułem. Nowy obraz Kanadyjczyka nie jest jednak remakiem tamtej produkcji.

Rzuć okiem na: Premiery Netflix na lipiec 2022 – „Stranger Things”, „The Gray Man”, „Perswazje”, „Turbulencje” i inne

Zbrodni przyszłości” będziemy mogli doświadczyć w polskich kinach od 22 lipca.

Plakat do filmu Zbrodnie przyszłości Monolith Films.jpg

Źródło i zdj. Monolith Films