Mamy zwiastun surrealistycznego thrillera według scenariusza Alana Moore’a

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun do napisanego przez Alana Moore'a thrillera „The Show”. Główną rolę w surrealistycznej produkcji zagrał Tom Burke („Tylko Bóg wybacza”, „Mank”). Za reżyserię odpowiada Mitch Jenkins („Jimmy's End”). 

Alan Moore odpowiada za kilka spośród najsłynniejszych powieści graficznych w historii medium. Autor jest niemalże równie popularny za swoją niekrytą niechęć do wszelkich prób adaptacyjnych, za jakie od lat zabierają się kolejni artyści mniejszego i większego formatu. W przypadku „The Show”, Moore jest wyłącznym scenarzystą – co więcej film z Tomem Burkiem jest jednym z jego pierwszych pełnometrażowych przedsięwzięć. 

Akcję „The Show” osadzono w fikcyjnej wersji miasteczka Nothampton (w którym kultowy autor „Strażników” i „V jak Vendetta” mieszka). Główny bohater, utalentowany i tajemniczy Fletcher Dennis przybywa do miasta w poszukiwaniu mistycznego artefaktu. Wkrótce protagonista zagubi się w świecie zamieszkałym przez wampiry, gangsterów voodoo i zamaskowanych stróżów prawa. 

The Show” zadebiutuje 12 października podczas Sitges Film Fesitval. Na ekrany kin, przynajmniej tych brytyjskich, film trafi w przyszłym roku.

źródło: Empire / zdj. Lex