Marcowa premiera filmu o Batmanie zagrożona? Szef Warnera komentuje

Po tym, jak studio Sony Pictures zdecydowało się na kolejne przesunięcie premiery filmu „Morbius”, który miał być pierwszą superbohaterską premierą 2022 roku, w fanach czekających na komiksowe produkcje na nowo zaczęło kiełkować ziarno niepokoju o następne w kolejce hity z bohaterami DC Comics i Marvela. Czy filmowa produkcja o Batmanie może zostać opóźniona?

Na początku tego roku studio Sony ogłosiło, że film „Morbius”, który miał trafić na ekrany pod koniec stycznia, został ponownie opóźniony. Produkcja z Jaredem Leto w roli głównej otrzymała nową datę premiery wyznaczoną na 1 kwietnia 2022 roku. Powodem przesunięcia była przede wszystkim nabierająca ponownie rozpędu epidemia, która wyjątkowo szybko rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych za sprawą nowych wariantów koronawirusa.

Sprawdźcie też: Kogo Barry Keoghan gra w filmie o Batmanie?

Decyzja wytwórni Sony Pictures sprawiła, że widzowie zaczęli obawiać się o premierę innych dużych hitów zaplanowanych na początek roku. Wśród fanów DC Comics pojawiła się obawa o dotrzymanie marcowej premiery nowego filmu o Batmanie, w którym w roli Mrocznego Rycerza zadebiutuje Robert Pattinson. O aktualnym statusie premiery filmu „The Batman” poinformował w ostatnim z wywiadów Jason Kilar stojący na czele firmy WarnerMedia. Jak na razie otrzymaliśmy zapewnienie, że kinowy debiut filmu wyznaczony na 4 marca został utrzymany, ale Kilar zastrzegł, że studio będzie bacznie przyglądało się sytuacji na rynku, co możemy traktować jako pierwszy sygnał ostrzegawczy.

Oczywiście zwracamy uwagę na wszystko, co dzieje się Omicronem. W tej chwili jednak ustalona data nam odpowiada. Będziemy się temu bacznie przyglądać z dnia na dzień.

Wydaje się, że kluczowe dla ewentualnego przesunięcia premiery filmu „The Batman” będzie kolejne posunięcie studia Sony Pictures, które 11 lutego ma wprowadzić do kin film „Uncharted” z Tomem Hollandem. Jeśli i to widowisko zostanie przesunięte, to zdecydowanie bardziej prawdopodobne okaże się także opóźnienie filmu o Batmanie, który stałby się w takim układzie pierwszą głośną premierą 2022 roku. Trudno zakładać, aby w przypadku tak istotnego projektu studio Warner Bros. chciało podejmować ryzyko i przyjąć niejako rolę królika doświadczalnego dla pozostałych wytwórni. Wśród najbliższych premier kinowych, które mogą pomóc Warnerowi w podjęciu decyzji, znajdują się także filmy „Moonfall” (4 lutego) i „Śmierć na Nilu” (11 lutego).

źródło: comicbookmovie.com / zdj. Warner Bros.