Marion Cotillard, Sebastian Stan i Joel Edgerton w nowym dramacie o imigrantach

Powiększa się gwiazdorska obsada dramatu o imigrantach w reżyserii Brady'ego Corbeta („Vox Lux”). W „The Brutalist” zobaczymy między innymi Joela Edgertona („Dar”), Marion Cotillard („La Vie En Rose”), Marka Rylance'a („Most szpiegów”), Sebastiana Stana („Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”) i Vanessę Kirby („The Crown”).

The Brutalist” opowie historię trzydziestu lat życia wizjonerskiego architekta László Totha (Edgerton) i jego żony Erzsébet (Cotillard), którzy przeżywają Holocaust i opuszczają powojenną Europę by odbuować swoje dziedzictwo i doświadczyć narodzin współczesnej Ameryki. Ich życie zostaje na zawsze zmienione przez tajemniczego i bogatego klienta (Rylance).

Prace na planie filmu opisywanego jako „epicka saga i niekonwencjonalna opowieść o miłości” mają ruszyć w styczniu przyszłego roku. „The Brutalist” zostanie nakręcone częściowo w języku angielskim, węgierskim, włoskim i jidysz.

Producentami zostali między innymi Andrew Lauren, D.J. Gugenheim, Brian Young, Trevor Matthews i Nick Gordon. Poza wcześniej wymienionymi, na ekranie pojawią się też Isaach De Bankole („Czarna Pantera”) i Alessandro Nivola („American Hustle”). Data premiery filmu nie została jeszcze ustalona. 

Źródło: Deadline / zdj. Marvel / Warner Bros. / 20th Century Studios