Mark Strong nie powróci w „Shazam! Fury of the Gods”. Co z postacią Czarodzieja?

Od kilku dni trwają prace na planie drugiej części filmowych przygód Shazama. Produkcja pod tytułem „Shazam! Fury of the Gods” zawita do kin dopiero w 2023 roku, ale już teraz wiemy, którzy bohaterowie z pierwszej części powrócą w kontynuacji.

Początkowo wydawało się, że druga odsłona serii będzie koncentrowała się na walce Shazama ze złoczyńcą o pseudonimie Mister Mind, który z pomocą Doktora Sivany będzie próbował pokonać popularnego herosa. Z czasem potwierdzono jednak, że głównymi złoczyńcami produkcji „Shazam! Fury of the Gods” będą Kalypso i jej siostra Hespera. Teraz na temat swojego ewentualnego powrotu wypowiedział się sam Mark Strong, który nie miał zbyt dobrych wiadomości dla swoich fanów i potwierdził, że nie pojawi się w drugiej odsłonie jako złoczyńca. Aktor stwierdził jednak, że cały czas jest otwarty na powrót do roli w kolejnych produkcjach DC.

Tymczasem zakulisowe przecieki sugerują, że swoją rolę w drugiej odsłonie serii powtórzy Djimon Hounsou wcielający się w potężnego Czarodzieja, który obdarzył mocą Shazama młodego Billy'ego Batsona. Jeśli aktor pojawi się na ekranie, to biorąc pod uwagę jego los z pierwszej części, będą to najprawdopodobniej sceny retrospekcji.

W filmie pojawią się ponownie Zachary Levi, Asher Angel, Jack Dylan Grazer (Freddy),  Ian Chen (Eugene), Jovan Armand (Pedro), Faithe Herman (Darla) i Grace Fulton (Mary), a także Ross Butler, Adam Brody, DJ Cotrona, Meagan Good i Michelle Borth. Lucy Liu zagra Kalypso, a w Hesperę wcieli się Helen Mirren.

Film „Shazam! Fury of the Gods” wejdzie do kin 2 czerwca 2023 roku. Scenariusz do filmu ponownie stworzył Henry Gayden. Reżyseruje twórca pierwszej części, czyli David F. Sandberg.

źródło: comicbookmovie.com / zdj. Warner Bros.