Marvel będzie miał swojego Supermana. Zagra go Steven Yeun!

Wiemy już, kto zagra w filmowym świecie Marvela wyjątkowo potężnego herosa będącego niejako marvelowskim odpowiednikiem Supermana. Bohatera, którego poznamy w produkcji „Thunderbolts” zagrał Steven Yeun!

Sentry obsadzony. To jeden z najpotężniejszych bohaterów w Marvelu

Pod koniec września pojawiły się doniesienia na temat fabuły filmu „Thunderbolts”, w którym poznamy przygody tytułowej drużyny antybohaterów działających na zlecenie amerykańskiego rządu. Początkowo wydawało się, że będzie to przyziemna produkcja skupiająca się na postaciach niedysponujących zbyt potężnym arsenałem mocy. Okazuje się, że nic bardziej mylnego, w fabule sporą rolę ma odegrać bowiem Sentry, niezwykle potężny heros o sile porównywalnej do Supermana. Potwierdzono wówczas także, że w obsadzie widowiska znalazł się też Steven Yeun, aktor kojarzony przez widzów między innymi z seriali „The Walking Dead” i „Awantura” od Netfliksa. Nie zostało to wówczas oficjalnie potwierdzone, ale wielu informatorów wskazywało, że to właśnie Yeun zagra Sentry'ego. Dzisiaj mamy już pewność, że tak się właśnie stanie. Potwierdził to Rober Kirkman, autor komiksów „The Walking Dead” i „Niezwyciężony”. Drugi z tytuł wraca dzisiaj z nowym sezonem, a jego główną gwiazdą, potężnym herosem o wyjątkowej mocy jest nie kto inny jak właśnie Steven Yeun.

Kirkman rozmawiał ostatnio z twórcą komiksów Davidem Finchem i bez ogródek przyznał: „Mój dobry przyjaciel Steven Yeun gra Sentry'ego w filmie”. Autor komiksowych hitów rozwinął tę wypowiedź w taki sposób: „Tak, zadzwonił do mnie, był na przymiarkach kostiumu. Mam nadzieję, że nie zdradzam tego... Nie sądzę, żeby to był spoiler lub coś, co sprawi komukolwiek kłopoty. Nie wiem, może. Zobaczymy. Zresztą nie obchodzi mnie to. Nie pracuję dla Marvela. Co niby mogą mi zrobić? Zadzwonił do mnie i powiedział: Właśnie wróciłem z przymiarek kostiumu Sentry'ego. Chyba gram tylko superbohaterów, którzy noszą zółtoniebieskie stroje” – aktor nawiązywał w wypowiedzi właśnie do roli z Niezwyciężonego, w którym wciela się w bohatera noszącego żółtoniebieski strój. Z tych słów możemy też wywnioskować, że w Sentry zachowa w filmach swój charakterystyczny strój o żółtym kolorze z niebieskimi dodatkami.

Kto zagra w filmie Thunderbolts. Oto skład drużyny

thunderbolts kto zagra w filmie

Sentry, czyli Robert Reynolds był efektem projektu mającego powtórzyć eksperyment stworzenia Kapitana Ameryki. Ostatecznie Reynolds przyjął jednak zdecydowanie potężniejszą dawkę superserum, co wywołało fotosyntetyczną reakcję, której rezultatem jest stan hiper-świadomości. Limity jego mocy pozostają wręcz nieograniczone i niezbadane. Sprawia to jednak, że musi zmagać się z mroczną stroną swojej wewnętrznej osobowości nazywanej The Void, która doprowadziła do śmierci miliardów istnień.

Fabuła filmu Thunderbolts skupi się na grupie, w której znajdą się: Jelena Belova (Florence Pugh), Red Guardian (David Harbour), Ghost (Hannah John-Kamen), Taskmaster (Olga Kurylenko), US Agent (Wyatt Russell) i Zimowy żołnierz (Sebastian Stan). Film wejdzie do kin 25 lipca 2025 roku.

źródło: YouTube / zdj. Xavier Collin / Marvel