Marvel chce brutalnego Daredevila? Serialem zajmie się twórca „Punishera”!

Marvel nie potrzebował zbyt długo czasu, aby znaleźć nowy zespół twórców mający na nowo zrealizować serial „Daredevil: Born Again”. To, na jakich twórców studio postawiło wydaje się być wyraźnym sygnałem o sporej zmianie dotychczasowego podejścia. Czekaliście na brutalnego Daredevila? No to wygląda na to, że możecie się doczekać.

Serial „Daredevil: Born Again” ma showrunnera i reżyserów!

W pierwszej połowie października ogłoszono, że serial „Daredevil: Born Again” zostanie przekształcony i Marvel rozpoczął poszukiwanie nowego zespołu mającego zająć się opowiedzeniem historii o przygodach Matta Murdocka. Nie minęły jeszcze trzy tygodnie i studio znalazło zarówno showrunnera swojego serialu, jak i jego nowych reżyserów. Stanowisko koordynatora całego przedsięwzięcia objął właśnie Dario Scardapane, którego widzowie serialowych produkcji superbohaterskich powinni kojarzyć z pracy przy serialu „Punisher” tworzonym przed laty dla platformy Netflix.

W swoim dorobku Scardapane ma także serial „Tom Clancy's Jack Ryan” od Amazona, więc przekazanie mu kontroli nad serialem o Daredevilu może dawać nadzieje tym, którzy oczekiwali od nowej produkcji Disneya pokazaniu także mocnych, czy nawet brutalnych scen akcji.

Wyreżyserowaniem serialu zajmą się natomiast Justin Benson i Aaron Moorhead, duet  pracujący dla Marvela przy okazji drugiego sezonu o Lokim. Serial „Daredevil: Born Again” został już w połowie nagrany, kiedy wybuchł strajk scenarzystów. Długą przerwę w produkcji przedstawiciele Marvela wykorzystali do przyjrzenia się nagranemu materiałowi i zdecydowali, że nie spełnia on ich wymagań. Postanowiono przekształcić serial i znaleźć nowych twórców.

Studio zachowa niektóre sceny z nagranych już odcinków, ale zadaniem showrunnera będzie napisanie nowych odcinków i scen, w tym tych, które zostały już nakręcone.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Netflix