Marvel chce być jak Netflix. Wszystkie odcinki nowego serialu trafią na Disney+ jednego dnia

Disney zmienia swoją strategię w streamingu i chce upodobnić się do Netfliksa. Jeden z nowych seriali Marvela zostanie udostępniony w serwisie streamingowym w całości jednego dnia. Będzie to pierwsza produkcja MCU, która zmieni metodę emisji. Do tej pory odcinki seriali udostępniane były widzom w tygodniowych odstępach.

Disney+ będzie jak Netflix. Wszystkie odcinki serialu od razu na platformie

Serwis streamingowy Disney+ szuka nowych sposobów na przyciągnięcie widzów. Najnowszym pomysłem na pobudzenie widowni jest zmiana strategii w sposobie emitowania seriali Marvela. Okazuje się, że wszystkie odcinki produkcji „Echo”, w której poznamy dalsze losy Mayi Lopez z „Hawkeye'a” zostaną udostępnione jednego dnia. Informację tę przekazał osobiście Kevin Feige podczas swojego wystąpienia na Disney's Upfronts. Premiera serialu „Echo” przypadnie na 29 listopada. W ofercie platformy Disney+ zadebiutują wówczas wszystkie odcinki pierwszego sezonu.

Sprawdź też: Drugi sezon „Lokiego” w końcu z datą premiery na Disney+. Na powrót Hiddlestona długo poczekamy.

Jest to kolejna zmiana w podejściu Marvela do wypuszczania swoich seriali. Szukając sposobu na dłuższe utrzymanie widzów przy serwisie streamingowym i chęć poprawy wizerunku samych produkcji Marvela, studio zdecydowanie zwolniło tempo wypuszczania swoich produkcji MCU na platformie Disney+. Na przestrzeni 2021 i 2022 roku do widzów platformy trafiło aż 11 tytułów i początkowo Marvel chciał kontynuować to tempo, przygotowując na 2023 rok premierę pięciu seriali. Oprócz drugiego sezonu „Lokiego” i „Echo” oraz serialu „Tajna Inwazja” (premiera 21 czerwca) w tym roku miały debiutować też „Ironheart” oraz „Agatha: Coven of Chaos”. Teraz oczekuje się, że dwie ostatnie produkcje zawitają do widzów dopiero w 2024 roku.

O czym opowie serial „Echo”?

Akcja serialu będzie osadzona po wydarzeniach, które widzieliśmy w „Hawkeye'u” i pokaże, jak Maya Lopez próbuje odnaleźć swoją własną drogę w walce z przestępczością, aby na dobre przeistoczyć się w superbohaterkę znaną jako Echo. Bohaterka będzie musiała zmierzyć się ze swoją przeszłością i ponownie połączyć z indiańskim dziedzictwem, aby móc ruszyć naprzód.

W obsadzie „Echo”, poza Cox, znajdują się także Graham Greene znany między innymi z roli w filmie „Tańczący z wilkami” oraz Chaske Spencer, Tantoo Cardinal, Devery Jacobs, Cody Lightning oraz Zahn McClarnonPotwierdzono też, że w produkcji powróci zarówno Vincent D'Onofrio, jak i Charlie Cox wcielający się w kultową interpretację DaredevilaScenariusz do serialu napisała Marion Dayre pracująca między innymi przy serialu „Zadzwoń do Saula”.

zdj. Miguel Lagôa / Depositphotos.com