Marvel chce powrotu Hugh Jackmana do roli Wolverine'a?

Hugh Jackman pożegnał się z rolą Wolverine'a w 2017 roku filmem „Logan”, ale wielu nadal uważa, że nikt nie będzie w stanie zastąpić go w roli popularnego superbohatera Marvela. Najnowsza plotka głosi, że włodarze Marvel Studios chcą, aby Jackman powrócił do roli mutanta, przynajmniej w epizodycznej roli.

Mimo że Jackman deklarował wielokrotnie zakończenie swojej przygody z postacią Wolverine'a po filmie „Logan”, to jak twierdzi Daniel Ritchman przedstawiciele Marvela chcą namówić aktora do powrotu w ramach filmowego uniwersum Marvela. Mówi się, że aktor otrzymał propozycję powrotu do roli Wolverine'a we wrześniu tego roku, ale nie wiemy, jak potoczyły się dalsze negocjacje. W ramach spekulacji ujawniono jedynie, że Jackman miałby pojawić się jako Wolverine w filmie  „Doktor Strange 2”, co jeszcze raz potwierdza, że studio chce odnieść się w swojej produkcji do alternatywnych wszechświatów. Wygląda na to, że jednym z nich miałby być świat, w którym rozgrywały się wydarzenia z filmów o X-Menach produkowanych przez wytwórnię 20th Century Fox.

Nowym scenarzystą filmu został Michael Waldron („Loki”), który wprowadzi poprawki w historii stworzonej przez Jade'a Bartletta. Reżyserem filmu będzie Sam Raimi, który zastąpi na stanowisku Scotta Derricksona. Film będzie bezpośrednio powiązany z serialem „WandaVision”, a w obsadzie, obok Benedicta Cumberbatcha, znajduje się także Elizabeth Olsen. Do swoich ról powrócą także Chiwetel Ejiofor oraz Benedict Wong.

Film miał debiutować na dużym ekranie już 7 maja 2021 roku, ale ze względu na epidemię koronawirusa premiera została opóźniona na listopad przyszłego roku, by ostatecznie przenieść się na 25 marca 2022 roku. 

źródło: lrmonline.com / zdj. Disney