Marvel przyspiesza datę premiery „Lokiego”. Nowe wideo

Marvel przyspieszył streamingowy debiut nowego serialu o przygodach Lokiego, granego przez Toma Hiddlestona. Pierwszy odcinek produkcji miał pojawić się na Disney+ dopiero 11 czerwca. Zamiast tego, nową przygodę z MCU rozpoczniemy dwa dni wcześniej, 9 czerwca. 

O przyspieszeniu premiery, studio poinformowało za pośrednictwem nowego wideo opublikowanego na Twitterze. Rzućcie okiem poniżej. 

Wydarzenia przedstawione w serialu będą rozgrywały się po tym, jak Loki uprowadził Tesserakt podczas zamieszania, do którego doprowadzili Iron Man, Hulk, Thor i Kapitan Ameryka w filmie „Avengers: Koniec gry”. Zobaczymy, jak Loki został schwytany przez agencję Time Variance Authority, znaną również jako TVA, która zajmuje się kontrolowaniem osi czasu w multiwersum Marvela i ma możliwość do jej zmieniania, gdy uzna, że nadchodzące zmiany są zbyt niebezpieczne dla całego wszechświata. Bohater będzie musiał naprawić całe zamieszanie, do którego doprowadził poprzez kradzież Tesseraktu.

W obsadzie serialu oprócz Hiddlestona powracającego do roli Lokiego znaleźli się jeszcze Owen Wilson Gugu Mbatha-Raw. Na pierwszy sezon złoży się sześć godzinnych odcinków.

Zdj. Disney