Marvel rusza z pracami nad filmem „Czarna Pantera 2”. Kto zagra złoczyńcę?

Prace na planie filmu „Czarna Pantera 2” miały wystartować w marcu 2021 roku, ale nagła śmierć  Chadwicka Bosemana wcielającego się z Króla Wakandy pokrzyżowała plany Marvela i sprawiła, że wszystkie prace nad projektem zostały wstrzymane na kilka tygodni. Wygląda jednak na to, że studio powoli zaczyna wracać do planowania harmonogramu swojego nowego filmu i rozpoczęło między innymi przeprowadzanie castingów.

Według najnowszych przecieków z wiarygodnych źródeł Marvel chce teraz rozpocząć prac na planie filmu „Czarna Pantera 2” w lipcu przyszłego roku. Ekipa ma pracować w Atlancie, a zdjęcia zaplanowane zostały na sześć miesięcy, co oznacza, że potrwają do stycznia 2022 roku. Jeśli natomiast chodzi o casting, to do roli nowego złoczyńcy, który stanie naprzeciwko bohaterom drugiej odsłony serii przymierzany jest podobno meksykański aktor Tenoch Huerta znany między innymi z serialu Narcos: Meksyk”.

„Czarna Pantera 2” miała trafić do kin 6 maja 2022 roku. W obsadzie głównej obsadzie powrócą Lupita Nyong’o jako Nakia i Letitia Wright jako Shuri i Martin Freeman. Scenarzysta i reżyser filmu to Ryan Coogler.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Marvel / Netflix