Marvel zapowiedział 5 seriali na 2024 rok. Spore zmiany w dwóch projektach

Na chwilę przed premierą w streamingu Marvel zorganizował specjalny pokaz drugiego sezonu serialu „A gdyby...” i wykorzystał tę okazję do ogłoszenia trzech seriali, które mają pojawić się na Disney+ w 2024 roku. W dwóch nich zaszły poważne zmiany.

5 seriali Marvela w 2024 roku. Trzy z nich to produkcje animowane

Korzystając ze specjalnego pokazu dwóch pierwszych odcinków nowej serii „A gdyby...” studio potwierdziło, że w przyszłym roku doczekamy się premiery trzech animowanych produkcji z uniwersum Marvela. Przede wszystkim zobaczymy nową odsłonę serialu X-Menemitowanego w latach 1992-1997, która doczekała się w sumie 77 odcinków. Scenarzystą i producentem nowej wersji serialu jest Beau DeMayo, a twórcy oryginału, czyli Eric i Julia Lewald oraz Larry Houston powrócą jako konsultanci.  

Ogłoszono też, że serial o Spider-Manie zmienił tytuł oraz swoją koncepcję. Produkcja zapowiadana pierwotnie jako Spider-Man: Freshman Year” trafi do widzów z tytułem Your Friendly Neighborhood Spider-Man”. Początkowo miał to być serial uzupełniający lukę z historii Petera Parkera granego przez Toma Hollanda, który miał udzielić głosu głównemu bohaterowi. Serial miał przyjrzeć się losom nastolatka, zanim ten został Spider-Manem, którego znamy z MCU. Teraz serial okazuje się być jednak projektem spod znaku „A gdyby...”, co oznacza, że opowie alternatywną historię z innego uniwersum i nie będzie połączony z wydarzeniami, które znamy z filmów z Tomem Hollandem.

Wakanda serial Marvela

Zmiana zaszła też w kontekście serialu osadzonego w realiach Wakandy. Projekt został w 2021 roku zapowiedziany jako aktorska produkcja mająca ponownie zabrać nas do królestwa Czarnej Pantery. W projekt zaangażowany został wówczas Ryan Coogler czuwający nad obydwoma filmami, a w obsadzie miała pojawić się Danai Gurira. We wrześniu pojawiła się jednak pogłoska, że serial został przemianowany na animowany projekt i wygląda na to, że faktycznie tak się stało. Marvel zapowiedział właśnie, że w 2024 roku doczekamy się premiery serialu zatytułowanego „Eyes of Wakanda”. Szczegóły dotyczące fabuły nie zostały ujawnione, ale serial będzie najpewniej skupiał się na tak zwanych Psach Wojny, tajnych szpiegach z Wakandy, wśród których byli Nakia grana przez Lupitę Nyong'o oraz Zuri grany przez Foresta Whitakera.

Seriale Marvela w 2024 roku na Disney+

  • Echo”  – premiera 10 stycznia 2024 roku
  • X-Men 97”  premiera na początku 2024 roku
  • Agatha: Darkhold Diaries”  premiera 29 września 2024 roku
  • Eyes of Wakanda
  • Your Friendly Neighborhood Spider-Man

zdj. Marvel