Marvel stworzy animowany serial o Deadpoolu? Reynolds powróci do roli?

Kilka lat temu, kiedy prawa do Deadpoola należały jeszcze do Foxa planowano stworzenie animowanego serialu o przygodach popularnego bohatera. Najnowsze przecieki z obozu Marvela sugerują, że studio chce powrócić do tego pomysłu.

W opracowywanie projektu dla stacji FX, który miał debiutować w 2018 roku zaangażowani byli oraz Donald Glover oraz jego brat Stephen Glover. Projekt ostatecznie trafił do kosza, ale teraz pojawiły się plotki, które ujawniają, że Marvel chce powrócić do pomysłu serialowego „Deadpoola”. Mówi się, że w studiu trwają obecnie dyskusje na temat animowanej produkcji z kategorią R, w której do roli Najemnika z nawijką miałby powrócić Ryan Reynolds. Produkcją ma zająć się studio 20th Television Animation, które wyprodukowało takie hity jak „Simpsonowie” oraz „Głowa rodziny”.

W Stanach Zjednoczonych serial miałby trafić do platformy Hulu, ale na pozostałych rynkach zadebiutowałby zapewne na platformie Disney+ za sprawą usługi Star, na której pojawiły się już filmowe przygody Deadpoola.

źródło: comicbookmovie.com / zdj. Marvel