Marvel szuka aktorów do głównych ról w serialu „Moon Knight”

Marvel wznowił przygotowania do wejścia na plan swojego serialu „Moon Knight”. Najnowsze przecieki dotyczące castingu ujawniają, że studio szuka obecnie aktorów do zagrania dwójki istotnych bohaterów związanych z tytułowym herosem.

W ramach przygotowywania się do wejścia na plan swojego kolejnego serialu powstającego dla Disney+ przedstawiciele Marvela rozpoczęli casting do dwóch ról. Pierwszą z postaci ma być Jean-Paul DuChamp znany również jako „Frenchie”, najlepszy przyjaciel Marca Spectora. Drugą bohaterką jest najpewniej Marlene Alraune, ukochana głównego bohatera. W opisach castingowych czytamy:

Biały mężczyzna w wieku od 20 do 40 lat. Przystojny, wyjątkowo energiczny, nieco mniej inteligentny, ale sympatyczny. Aktor starający się o role musi znać francuski język.

 

Kobieta w wieku od 20 do 35 lat z dowolnej grupy etnicznej. Jest agentką w tajnej organizacji, potrafi manipulować i w jednej chwili przeistoczyć się z zimnej i twardej kobiety w ciepłą przyjaciółkę okazującą ciepło.

moon knight.jpg

Prace na planie mają wystartować w połowie listopada i będą odbywały się w Pinewood Studios w Atlancie w stanie Georgia.

Głównym scenarzystą serialu „Moon Knight” został Jeremy Slater, dla którego nie będzie to pierwsza praca przy komiksowym widowisku. Wcześniej Slater stworzył dla Netfliksa serial „The Umbrella Academy”, a ostatnio pracował także nad serialem „Egzorcysta”. Jego scenariusz został wykorzystany również przy filmie „Fantastyczna Czwórka” z 2015 roku. Przy tworzeniu scenariusza swój udział będzie miał także Beau DeMayo, który odpowiadał za scenariusz do trzeciego odcinka pierwszego serialu „Wiedźmin”, a ostatnio ogłoszono, że będzie odpowiadał razem z Lauren Schmidt Hissrich za animowany film osadzony w świecie Sapkowskiego pod tytułem „The Witcher: Nightmare of the Wolf”. Dla Beau DeMayo praca przy serialu „Moon Knight” będzie pierwszym zetknięciem się z projektami Marvela.

źródło: thedirect.com / zdj. Marvel