Marvel szykuje kolejny film tylko dla dorosłych. „Blade” dostanie kategorię R

Marvel coraz mocniej zaczyna stawiać na filmy i seriale kierowane do starszego widza. Chwilę temu ogłoszono, że pierwszą tego typu produkcją w streamingu będzie serial „Echo”, a teraz mamy pewność, że z kategorią wiekową R do kin trafi „Blade”.

Blade” będzie kolejnym filmem z kategorią R. Marvel zaczyna stawiać na brutalność

Blade” nie ma jak na razie szczęścia i pozostaje jedną z najdłużej przygotowanych produkcji Marvela. Przeciągające się prace nad scenariuszem sprawiły, że mający zagrać głównego bohatera Mahershala Ali był gotowy porzucić projekt. Film stracił przez ostatnie kilka lat pięciu scenarzystów i kilku reżyserów, a niedawno ujawniono, że obecnie studio chce postawić na stworzenie bardziej kameralnej produkcji, której budżet wyniesie tylko 100 mln dolarów. Te doniesienia wpisują się w najnowsze rewelacje ujawniające, że film będzie skierowany do dorosłego widza.

Potwierdził to Yann Demange czuwający w tej chwili nad projektem jako reżyser. „Pozwolili mi na kategorię wiekową R, co jest bardzo ważne” – ujawnił w rozmowie z serwisem Deadline. W dalszej części wywiadu Demange zapewniał też, że na ekranie zobaczymy dzikiego Blade'a. „Jestem podekscytowany pokazaniem pewnego rodzaju bezwzględności, szorstkości, która pozwala mu chodzić po tej ziemi w szczególny sposób. Kocham go za to. Ma w sobie godność i uczciwość, ale jest w nim też dzikość, którą zwykle trzyma na wodzy. Chcę ją uwolnić i pokazać to na ekranie” - dodał filmowiec.

Blade komiks Marvela

Mniejszy budżet produkcyjny pozwala Marvelowi na stworzenie bardziej ryzykowanego projektu, który nie będzie skierowany do młodszych widzów. Studio zaczyna jednak zauważać, że tego typu różnorodność staje się konieczna do utrzymania zainteresowania widowni, która w ostatnich latach stała się znudzona wszechobecnymi filmami i serialami, w których nie znajdziemy brutalności. „Blade” trafi do kin 14 lutego 2025 roku. Latem przyszłego roku na ekranach pojawi się natomiast pierwszy film MCU z kategorią R, czyli „Deadpool 3”.

źródło: deadline.com / zdj. Xavier Collin / depositphotos