Marvel wstrzymuje prace nad filmem Blade. Widowisko nie trafi do kin w 2023 roku

Marvel nie zdołał na czas rozwiązać problemów z brakiem reżysera filmu „Blade” i został tym samym zmuszony do całkowitego zawieszenia przygotowań do rozpoczęcia zdjęć, które miały ruszyć już w listopadzie. Skutkiem opóźnienia będzie brak premiery filmu w 2023 roku.

Pod koniec września ogłoszono, że Bassam Tariq zrezygnował ze stanowiska reżysera filmu „Blade”, z którym pozostawał związany od lipca 2021 roku. Do rozstania doszło na kilka tygodni przed planowanymi na listopad zdjęciami, do których Marvel przygotował się już od dłuższego czasu. Początkowo zakładano, że studio zdoła znaleźć nowego reżysera i ekipa zamelduje się na planie w Atlancie zgodnie z planem lub ewentualnie z lekkim poślizgiem. Nieoficjalne przecieki sugerowały natomiast, że problem z filmem jest znacznie poważniejszy i wyraźnych poprawek wymaga scenariusz do filmu. Do tego niezadowolony z przeciągającego się procesu przedprodukcyjnego miał być także Mahershala Ali związany z główną rolą.

Teraz potwierdzono, że Marvel wstrzymał przygotowywania do rozpoczęcia zdjęć, które miały wystartować w listopadzie i powiadomił dzisiaj o swojej decyzji wszystkich pracowników. Jednocześnie studio nadal pozostaje zaangażowane w projekt i skupia się na znalezieniu nowego reżysera. W komunikatach nie pojawiają się żadne informacje na temat dodatkowych prac nad scenariuszem. Marvel ma nadzieję, że rozpocznie zdjęcia do filmu na początku 2023 roku, ale nawet jeśli faktycznie tak się stanie, to data premiery wyznaczona na listopad przyszłego roku i tak będzie musiała ulec opóźnieniu. Czas niezbędny do zrealizowania tak dużego projektu uniemożliwi podtrzymanie premiery w tym samym roku i „Blade” wyląduje w kalendarzu na 2024 rok.

Przypomnijmy, że termin rozpoczęcia zdjęć do filmu „Blade” był już wcześniej przekładany. Początkowo spekulowano, że ekipa zamelduje się na planie w lipcu, ale produkcja została ostatecznie przesunięta na jesień tego roku. Za najnowszą wersję scenariusza odpowiada Beau DeMayo pracujący przy serialach „Star Trek: Strange New Worlds”, „Wiedźmin” oraz „Moon Knight”. W obsadzie produkcji są także Aaron Pierre (znany widzom serialu „Kolej podziemna” Barry'ego Jenkinsa) oraz Delroy Lindo („Pięciu braci”). 

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Disney