Marvel wznawia zdjęcia do „Czarnej Pantery 2”. Letitia Wright wraca po kontuzji

Obsada filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” ponownie zameldowała się na planie widowiska. Wśród powracających gwiazd znalazła się także Letitia Wright, która pięć miesięcy temu doznała kontuzji podczas kręcenia jednej ze scen akcji.

Pod koniec sierpnia 2021 roku studio Disney przekazało w oficjalnym komunikacie, że podczas kręcenia kaskaderskich sekwencji w Bostonie doszło do wypadku, w którym ucierpiała Letitia Wright. Aktorka trafiła wówczas do miejscowego szpitala z lekkimi obrażeniami ciała, ale wydawało się, że jej obrażenia nie będą duże i niedługo wróci do pracy. Później okazało się jednak, że Wright odniosła poważniejszy uszczerbek na zdrowiu i podczas upadku uszkodziła ramie oraz doznała wstrząsu mózgu. Aktorka nie mogła powrócić na plan, dlatego przez kolejne kilka tygodni ekipa kontynuowała zdjęcia bez jej udziału.

W listopadzie poinformowano jednak, że prace zostają wstrzymane i ekipa powróci na plan dopiero w styczniu, kiedy Letitia Wright wyleczy swoją kontuzję. Najnowsze doniesienia z obozu Marvela potwierdziły, że aktorka wcielająca się w Shuri istotnie pojawiła się w ostatnich dniach na planie wraz z innymi członkami ekipy i zdjęcia zostały oficjalnie wznowione.

Sprawdźcie też: Filmy i seriale Marvela na 2022 rok. Lista premier w kinach i na Disney+.

Początkowo spekulowano, że aktorka może pożegnać się z rolą w filmie Marvela po tym, jak otwarcie wypowiadała się przeciwko obowiązkowi szczepień. Jej słowa wywołały sporą burzę w sieci, ale wygląda na to, że ostatecznie Disney nie zdecydował się na zrezygnowanie z usług aktorki

Ciągle nie wiemy, kto przejmie miano Czarnej Pantery od Bosemana, ale wszystko wskazuje na to, że kostium bohatera będzie nosiło w filmie kilka postaci. Bohater grany przez Bosemana zostanie najpewniej uśmiercony, a plotki sugerują także, że w filmie poznamy syna T’Challi i Nakii. Przedstawiając widzom potomka Czarnej Pantery twórcy chcą przygotować grunt pod przekazanie miana obrońcy Wakandy nowemu bohaterowi, ale nie dojdzie do tego w drugiej części serii. Wcześniej miano Czarnej Pantery przejmą między innymi wspomniana Shuri oraz Okoye, w którą wciela się Danai Gurira.  

Premiera filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” odbędzie się 11 listopada 2022 roku.

źródło: bbc.com / zdj. Marvel