Marvel zapowiada nowe filmy i seriale. „Fantastyczna czwórka”, „Tajna Inwazja”, „Ironheart” i inne!

Podczas specjalnej konferencji Disneya pojawił się także Kevin Feige stojący na czele Marvel Studios. Doczekaliśmy się nie tylko premierowych zwiastunów seriali zmierzających na Disney+, ale także wielu nowych informacji na temat powstających produkcji oraz zapowiedzi zupełnie nowych filmów i seriali.

Seriale „Tajna Inwazja”, Armor Wars i Ironheart

Wśród nowych seriali zapowiedzianych przez szefa Marvel Studios znalazła się produkcja „Tajna Inwazja” mająca opowiadać o inwazji Skrulli na Ziemie. Feigie ogłosił, że w serialu pojawią się Samuel L. Jackson wracający do roli Nicka Fury'ego, a także Ben Mendelsohn, który ponownie zagra Talosa.

secret-inavion-min.jpg

Kolejnymi seriali będą Armor Wars, w którym Don Cheadle powróci jako James Rhodes znany też jako War Machine oraz Ironheart – w produkcji poznamy przygody genialnej Riri Williams, która w komiksach zastąpiła Iron Mana. Bohaterkę zagra Dominique Thorne. Marvel przygotował także rewelacyjną niespodziankę dla fanów Strażników Galaktyki. W ramach specjalnego programu na Disney+ zobaczymy świąteczną odsłonę nowych przygód popularnej drużyny kosmicznych bohaterów. Za scenariusz i reżyserię do świątecznego odcinka Strażników Galaktyki będzie odpowiadał James Gunn. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla fanów. Swój własny serial otrzyma także Groot. W ramach serii pod tytułem I am Groot będziemy mogli oglądać krótkie przygody jednego ze Strażników Galaktyki.

iron-heart-min.jpg straznic-galaktyki-os-min.jpg

Christian Bale jako kultowy złoczyńca w „Thor: Love and Thunder”

Feige potwierdził również ostatnie plotki dotyczące obsady filmu „Thor: Love and Thunder”. Mamy już pewność, że Christian Bale zagra w filmie i przypadnie mu rola głównego złoczyńcy. Aktor pojawi się w Marvelu jako Gorr the God Butcher, który debiutował na łamach komiksów w 2013 roku za sprawą serii „Thor: God of Thunder”. To kosmita ze zdolnością manipulowania ciemnością, co pozwala mu tworzyć broń, żywe istotny oraz własne skrzydła. Gorr mierzy się z Thorem od tysiąca lat i próbuje doprowadzić do śmierci Boga Piorunów. Przez ten czas specjalizuje się także w zabijaniu innych Bogów, co za każdym razem dodaje mu sił.

thor4-min.jpg

Obsady filmów „Ant-Man i Osa: Quantumania oraz „Kapitan Marvel 2”

Potwierdzono także tytuł trzeciej odsłony serii „Ant-Man, która trafi do kin jako „Ant-Man i Osa: Quantumania. Otrzymaliśmy także potwierdzenie, że w filmie wystąpi Jonathan Majors, którego mogliśmy oglądać w serialu „Kraina Lovecrafta”. Aktor zagra popularnego złoczyńcę o pseudonimie Kang. Kolejną nową gwiazdą produkcji ogłoszono Kathryn Newton, która zagra dorosłą Cassie Lang, córkę tytułowego bohatera. W głównej obsadzie powrócą Paul RuddEvangeline Lilly, Michael Douglas i Michelle Pfeiffer. Pojawiły się także pierwsze oficjalne informacje na temat produkcji „Kapitan Marvel”. Wiemy już oficjalnie, że film wyreżyseruje Nia DaCosta, odpowiedzialna za nową wersję horroru o Candymanie. W obsadzie natomiast pojawi się oczywiście Brie Larson, a także Teyonah Parris – aktorka zagrała dorosłą wersję Moniki Rambeau, córki najlepszej przyjaciółki Carol Danvers. W produkcji pojawi się także młoda Kamala Khan, bohaterka serialu Ms. Marvel”, w którą wciela się Imana Vellani.

ant-man-3-min.jpg captain-marvel-min.jpg

Mark Ruffalo i Tim Roth w serialu „She-Hulk

Wracając do seriali, Kevin Feige ogłosił, że w produkcji „She-Hulk główną bohaterkę zagra Tatiana Maslany, a do roli Hulka powróci Mark Ruffalo. Najbardziej niespodziewaną informacją dotyczącą tej produkcji okazała się natomiast zapowiedź, że Tim Roth powtórzy w serialu swoją rolę złoczyńcy nazywanego Abomination z filmu „Incredible Hulk.

Film  o Fantastycznej Czwórce zapowiedziany

Na koniec Kevin Feige ogłosił, że ruszyły prace nad filmem o Fantastycznej Czwórce. Reżyserem produkcji opowiadającej przygody pierwszej superbohaterskiej rodziny Marvela został Jon Watts, z którym studio współpracowało już przy filmach o Spider-Manie. Feige odniósł się także do śmierci Chadwicka Bosemana składając hołd aktorowi wcielającemu się w Czarną Panterę. Szef Marvel Studios zapowiedział, że prace na drugą części serii trwają, ale studio nie zdecyduje się na zastąpienie Bosemana i obsadzenie innego aktora w jego roli. Film „Czarna Pantera 2” trafi do kin 8 lipca 2022 roku.

zdj. Marvel