Marvel zapowiada nowe seriale na Disney+. Wszystkie informacje, zdjęcia i zapowiedzi

W trakcie tegorocznej edycji wirtualnego wydarzenia Disney+ Day ujawniono listę serialowych produkcji Marvela, które trafią do oferty serwisy streamingowego w latach 2022-2023. Jakie tytuły będziemy mogli zobaczyć na mały ekranie? Sprawdźcie listę zapowiedzianych produkcji.

Seriale Ironheart, „Spider-Man: Freshman Year” i „Marvel Zombies

Wśród promowanych na Disney+ Day seriali od Marvela znalazły się między innymi ogłoszona już rok temu produkcja Ironheart – w produkcji poznamy przygody genialnej Riri Williams, która w komiksach zastąpiła Iron Mana, bohaterkę potrafiącą stworzyć niezwykle zaawansowaną zbroję, której nie powstydziłby się Tony Stark, zagra Dominique Thorne.

Disney zapowiedział dwie nowe animowane produkcje mające poszerzać uniwersum Marvela. Do widzów trafią takie produkcje jak „Spider-Man: Freshman Year”, nowy serial, w którym zobaczymy, jak Peter Parker zostaje kultowym superbohaterem. Jego opracowaniem zajmuje się Jeff Trammel. Druga z nowości to „Marvel Zombies”: nowy serial animowany, przedstawiający alternatywną wersję uniwersum, w którym nowe pokolenie bohaterów walczy z rozprzestrzeniającą się plagą zombie. Reżyseruje Bryan Andrews.

FEALOrCVgAMhRpb.jpg FEAgDLPXMAcQyS2.jpg

A gdyby…?” wraca z drugim sezonem

Wśród animowanych nowości zapowiedzianych przez Marvela znalazł się także drugi sezon serialu „A gdyby…?”. W nowych odcinkach poznamy kolejne alternatywne wersje najpopularniejszych bohaterów MCU. Jak reżyser powraca Bryan Andrews, a scenariusz ponownie stworzy Ashley Bradley.

Przypomniano też o planowanej na 2022 rok premierze świątecznego odcinka Strażników Galaktyki opracowanego przez Jamesa Gunna oraz solowej produkcji o przygodach Groota. Produkcja I am Groot, której wyreżyserowaniem zajmie się Kirsten Lepore, będzie koncentrowała się na krótkich przygodach dorastającego Groota, który często wpadał w kłopoty podczas swoich kosmicznych podróży.

FEALItPUYAQVF9S.jpg FEALUnZUcAEaE1o.jpg

Samuel L. Jackson wraca jako Nick Fury

Pokazano też pierwsze zdjęcie z serialu „Tajna Inwazja”, który skupi się na inwazji Skrulli na Ziemie i opowie o grupie zmiennokształtnych kosmitów, której członkowie od lat infiltrują największe organizacji na Ziemi, przygotowując się do przejęcia rządów. W serialu pojawią się Samuel L. Jackson wracający do roli Nicka Fury'ego, a także Ben Mendelsohn, który ponownie zagra Talosa. Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć nowy wizerunek bohatera granego przez Samuela L. Jacksona.

Samuel L. Jackson jako Nick Fury w serialu Tajna Inwazja

„Echo” i „Aghata: House of Harkness”

Marvel oficjalnie potwierdził wcześniejsze informacje sugerujące, że trwają prace nad serialem „Echo”, który będzie spin-offem debiutującej w listopadzie produkcji „Hawkeye”. W komiksach Echo znana także jako Maya Lopez, to głuchoniema superbohaterka potrafiąca świetnie naśladować ruchy swoich przeciwników, co czyni ją mistrzynią walki i akrobacji. Na kartach komiksów jej ścieżki przecinały się między innymi z Daredevilem i Kingpinem. To ona jako pierwsza nosiła także przydomek Ronina, który Clint Barton przejął w filmie „Avengers: Koniec gry”. W serialu „Hawkeye” w roli bohaterki zadebiutuje Alaqua Cox, która będzie miała okazję kontynuować swoją przygodę z Marvelem w solowej produkcji dla Disney+. Serial przygotowują Etan Cohen i Emily Cohen.

FEALLttVcAMaGyK.jpg

Podczas Disney+ Day potwierdzono też, że swój solowy serial otrzyma Agatha Harkness, którą poznaliśmy w serialu „WandaVision”. Bohaterka debiutowała na małym ekranie jako Agnes, wścibska sąsiadka, Wandy i Visiona, która ostatecznie okazała się potężną czarownicą chcącą przejąć moce Scarlet Witch. Bohaterka posiadała księgę z piekielnym zaklęciami i manipulowała Scarlet Witch podczas jej pobytu w Westview. Po pokonaniu potężnej Czarownicy zakazana księga trafiła w ręce Wandy i ta najprawdopodobniej będzie próbowała wykorzystać ją do przywrócenia swoich dzieci, a być może także Visiona. Opracowaniem serialu zajmuje się Jac Schaeffer, scenarzysta pracujący przy produkcji „WandaVision”.

FEALboJUUAwXS5D.jpg

Seriale „She-Hulk”, „Ms. Marvel” i „Moon Knight” z pierwszymi zapowiedziami

Główną bohaterką serialu „She-Hulk” jest Jennifer Walters, odnoszącą sukcesy prawniczka, która głównie zajmuje się sprawami superbohaterów, ale swoje codzienne obowiązki w sądzie musi pogodzić z superbohaterskimi zadaniami. Swoje supermoce Jennifer otrzymała za sprawą transfuzji krwi od swojego kuzyna Bruce'a Bannera. W główną bohaterkę wciela się Tatiana Maslany, w obsadzie pojawi się także Tim Roth jako złoczyńca znany jako Abomination z filmu „Incredible Hulk. W obsadzie jest także Jameela Jamil, Ginger Gonzaga oraz Renée Elise Goldsberry.

Serial „Ms. Marvel” przedstawi widzom historię Kamali Khan, nastolatki z New Jersey wychowującej się w muzułmańskiej rodzinie o pakistańskich korzeniach, której idolką jest Kapitan Marvel. Główną rolę w serialu zagrała Imana Vellani, obok niej w obsadzie pojawią się: Alysia Reiner i Zoe Zimmer.

W serialu „Moon Knight” poznamy historię Marca Spectora, świetnie wyszkolonego najemnika pracującego między innymi dla CIA. Podczas jednej z misji bohater uniknął śmierci dzięki pomocy egipskiego boga Księżyca znanego jako Khonshu. Wybawca Spectora zwiększył siłę i wytrzymałość bohaterka, który swoje nowe moce oraz wiele alternatywnych osobowości wykorzystuje do walki z przestępczością w Los Angeles. W obsadzie serialu obok Oscara Isaaca znaleźli się również Ethan Hawke grający głównego złoczyńcę oraz May Calamawy.

Będą nowe odcinki serialu o drużynie X-Men

Z okazji Disney+ Day potwierdzono też, że z nowymi odcinkami powróci popularna animowany serial „X-Men”. Produkcja emitowana w latach 1992-1997, która doczekała się w sumie 77 odcinków, powróci do widzów w 2023 roku. Scenarzystą i producentem został Beau DeMayo, a twórcy oryginału, czyli Eric i Julia Lewald oraz Larry Houston powrócą jako konsultanci. 

Głosu głównym bohaterom ponownie użyczy większość oryginalnej obsady. Do swoich bohaterów powrócą: Cal Dodd (Wolverine), Lenore Zann (Rogue), George Buza (Beast), Adrian Hough (Nightcrawler), Christopher Britton (Mr. Sinister), Catherine Disher (Jean Grey), Chris Potter (Gambit), Alison Sealy-Smith (Storm) oraz Alyson Court (Jubilee). Do obsady dołączą natomiast Jennifer Hale, Anniwaa Buachie, Ray Chase, Matthew Waterson, JP Karliak, Holly Chou, Jeff Bennett i AJ LoCascio.

zdj. Marvel