Marvel zaskakuje fanów! Seriale będą pojawiały się rzadziej – mamy nowe daty premier!

Marvel mocno namieszał w swoim serialowym harmonogramie. Ze względu na trwające w Hollywood strajki studio musiało zmienić daty premier swoich nadchodzących produkcji, a niektóre z nich w ogóle wyleciały z kalendarza i zostały bez daty premiery.

Zaskakujące przetasowania w Marvelu! Każdy ma być wydarzeniem dla fanów

Strajk scenarzystów rozpoczęty na początku maja i oraz protest aktorów, który wystartował w połowie lipca, znacząco wpłynęły na produkcję i rozwój projektów Marvela. Dodatkowo źródła związane ze studiem donoszą, że przetasowania w kalendarzu związane są też z tym, że Marvel chce doprowadzić do tego, aby każda premiera jego nowej produkcji ponownie była sporym wydarzeniem dla fanów. Studio zdecydowało, że większe rozproszenie swoich produkcji emitowanych na Disney+ będzie bardziej rozsądną strategią.

Drugi sezon Lokiego pojawi się na Disney+ już 6 października i będzie jedyną jesienną premierą Marvela w streamingu. Do końca roku pokazanie jeszcze tylko jedna serialowa produkcja MCU, będzie nią drugi szon serialu animowanego A gdyby…? Premiera przypadnie w okolicach Bożego Narodzenia.

Echo, spin-off ubiegłorocznego hitu Hawkeye” miał pierwotnie pojawić się już 29 listopada, ale został przesunięty na styczeń 2024 roku. Następny na liście będzie animowany serial X-Men '97 stanowiący duchową i klimatyczną kontynuację klasycznego serialu z lat 90. Premiera pierwotnie planowana na jesień 2023 roku została przesunięta na początek 2024 roku. Dodajmy, że Marvel pracuje już nad sezonem drugim.

Serial Agatha: Darkhold Diaries, czyli spin-off serialu WandaVision z udziałem Kathryn Hahn miał pojawić się w streamingu zimą tego roku, ale został przesunięty na wczesną jesień 2024 roku, aby mógł debiutować w klimacie nadchodzącego Halloween. Zdjęcia do serialu zostały zakończone jeszcze przed rozpoczęciem strajku.

Ironheart, serial skupiający się na genialnej nastolatce Riri Williams (Dominique Thorne) przedstawionej widzom w drugim filmie o Czarnej Panterze miał mieć premierę jesienią, ale został na ten moment całkowicie usunięty z harmonogramu. Wynika to z fakt, że Marvel nie może aktualnie dokończyć pracy nad serialem ze względu na strajki. Podobnie ma się sytuacja z produkcją Daredevil: Born Again, która miała zadebiutować na wiosnę 2024 roku, ale prace na planie zostały wstrzymane. Taki sam los spotkał też serial Wonder Man, z udziałem Yahyi Abdul-Mateena II. Obecnie nie wiemy, kiedy te trzy seriale pojawią się na Disney+.

Serialowe premiery Marvela na 2023 i 2024 rok

  • „A gdyby…?” sezon 2 – premiera w święta Bożego Narodzenia
  • Echo”  – premiera przeniesiona na styczeń 2024 roku
  • X-Men 97”  premiera na początku 2024 roku
  • Agatha: Darkhold Diaries”  premiera wczesną jesienią 2024 roku
  • Ironheart”   bez daty premiery
  • Daredevil: Born Again” – bez daty premiery
  • Wonder Man” – bez daty premiery

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Natalia Kononchuk / Depositphotos