Master Chief wraca na front. Oto pierwsza zapowiedź 2. sezonu „Halo”

Na kanałach platformy streamingowej Paramount+ pojawiła się premierowa zapowiedź następnej odsłony „Halo”. Potwierdzono zarazem, że serial zainspirowany kultową serią gier wideo wydawanych przez Xbox Game Studios powróci z drugim sezonem już na początku przyszłego roku.

Serial „Halo” wraca z drugim sezonem!

Akcja serialu będącego jedną z najchętniej oglądanych oryginalnych produkcji platformy Paramount+ rozgrywa się w XXVI wieku i opowiada o konflikcie pomiędzy ludźmi oraz teokratyczną koalicją obcych ras. Po tym jak sezon pierwszy zakończył się cliffhangerem pierwszy wgląd w kontynuację zapowiada ciekawą kontynuację wątku Master Chiefa: dowiemy się przede wszystkim, jak na głównego bohatera wpłynęło przejęcie przez Cortanę (sztuczna inteligencja doczeka się też nowego wyglądu – jej design w premierowej odsłonie serialu spotkał się z krytyką ze strony fanów). W zwiastunie potwierdzono też, że pomimo dotkliwej porażki w finale pierwszego sezonu, siły Przymierza będą kontynuowały swój ludobójczy pochód przez galaktykę – tym razem z jeszcze większą żarliwością. 

„Master Chief John-117 prowadzi drużynę elitarnych Spartan przeciwko kosmicznemu zagrożeniu znanemu jako Przymierze. Będąc największą nadzieją ludzkości na zwycięstwo w otwartym konflikcie, John-117 odkrywa, że coś łączy go z pewną tajemniczą strukturą, mogącą skrywać klucz do zbawienia ludzkości. Albo jej ostatecznej zagłady” – czytamy w oficjalnym opisie serii.

Kiedy premiera 2. sezonu „Halo”? Na powrót serialu nie trzeba będzie długo czekać

W głównego bohatera serialowego „Halo”, czyli wspominanego Master Chiefa wciela się Pablo Schreiber znany z takich produkcji jak „Orange Is the New Black” oraz „Amerykańscy bogowie”. W obsadzie znaleźli się jeszcze Jen Taylor, znana jako głos Cortany w serii gier „Halo”, Natasha McElhone znana z serii „Californication” oraz Bokeem Woodbine, Shabana Azmi, Bentley Kalu, Natasha Culzac, Yerin Ha i Kate Kennedy.

Wraz z nowym zwiastunem drugiego sezonu potwierdzono, że za oceanem premiera następnych odcinków odbędzie się dokładnie 8 lutego przyszłego roku. Data premiery w polskiej ofercie streamingowej nie została jeszcze ujawniona.

źródło: Screen Rant / zdj. Paramount Plus