Matt Damon i Ben Affleck stworzą razem kolejny film. Tymrazem to thriler od Netfliksa

Nie będziemy musieli zbyt długo czekać na kolejną filmową współpracę Matta Damona i Bena Afflecka. Duet, który połączył ostatnio siły przy filmie „Air”, zabiera się za realizację mocnego thrillera „Animals” dla platformy Netflix.

Ben Affleck i Matt Damon znowu łączą siły. Stworzą thriller o porwaniu

Ben Affleck i Matt Damon zabierają się za nowy filmowy projekt. Po tym jak ostatnio dla Amazona przenieśli na ekran niewiarygodną historię firmy Nike, która zdołała w latach 80. ubiegłego wieku podpisać gigantyczny kontrakt z Michaelem Jordanem, teraz przeniosą się do Netfliksa, aby stworzyć  thriller, którego akcja będzie kręciła się wokół porwania.

Przypomnijmy, że zarówno dla Afflecka, jak i Damona przełomem w hollywoodzkiej karierze był film „Buntownik z wyboru”, do którego sami napisali scenariusz. Aktorzy zostali nagrodzeni za tekst pierwszym Oscarem, co było dla nich przepustką do rozwijania hollywoodzkiej kariery. Swój kolejny tekst aktorzy stworzyli dopiero po kilkudziesięciu latach przy okazji produkcji „Ostatni pojedynek” wyreżyserowanej przez Ridleya Scotta.

Matt Damon i Ben Affleck

Teraz scenariusz do filmu „Animals” napisał Connor McIntyre, a poprawki w tekście wprowadził Billy Ray. Głównego bohatera produkcji zagra Matt Damon, a Ben Affleck będzie odpowiadał za reżyserię. Popularny aktor i reżyser miał na oku kilka różnych projektów, ale ostatecznie zdecydował, że warto w pierwszej kolejności zrealizować właśnie thriller z Damonem w roli głównej. Prace na planie mają ruszyć jeszcze wiosną tego roku, a jesienią Affleck planuje zagranie w kontynuacji „Księgowego” w reżyserii Gavina O'Connora.

W swoim reżyserskim dorobku Affleck ma kilka cenionych produkcji takich jak chociażby „Miasto złodziei” oraz „Operacja Argo” nagrodzona Oscarem dla najlepszego filmu.

zdj. depositphotos