Matt Damon na nowych zdjęciach z planu „The Last Duel”. Produkcja została wznowiona

Kolejna produkcja powróciła z trwającego od marca koronawirusowego lockdownu. W Irlandii, na planie nowego filmu Ridleya Scotta pod tytułem „The Last Duel” pojawiła się część gwiazd produkcji. Rzućcie okiem poniżej by zobaczyć, jak prezentują się postacie Matta Damona i Jodie Comer.

Film będzie opierał się na powieści Erica Jagera pod tytułem „The Last Duel: A True Story of Trial by Combat in Medieval France”. Scenariusz na podstawie książki napisali wspólnie Matt Damon, Ben Affleck oraz reżyserka i scenarzystka Nicole Holofcener, która miała szansę na zgarnięcie Oscara za scenariusz do filmu „Czy mi kiedyś wybaczysz?” z 2018 roku. W obsadzie,  obok Afflecka i Damona, znalazł się też Adam Driver.

Wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć na JustJared.com.

Historia opowiada o pojedynku między rycerzami Jeanem de Carrougesem i Jacquesem LeGrisem, do którego doszło 29 grudnia 1386 roku. Był to ostatni oficjalny pojedynek zatwierdzony przez francuskie władze, a dokładnie przez młodego króla Karola IV. Powodem konfliktu dawnych przyjaciół, których zagrają Driver i Damon, jest sprawa gwałtu. Jean de Carrouges oskarża byłego kompana o gwałt na żonie, Margerite de Carrouges, i po tym, jak miejscowe władze nie dają wiary słowom kobiety, zwraca się do Króla, aby ten zezwolił na pojedynek sądowy, dzięki któremu rycerz będzie mógł udowodnić winę swojego dawnego przyjaciela i oczyścić żonę z zarzutu krzywoprzysięstwa. Gdy to Jean de Carrouges przegra pojedynek wolą Boga, jego żona zostanie spalona na stosie za fałszywe oskarżenie.

źródło: Just Jared / zdj. Universal Pictures