Matt Shakman sprowadzi Godzillę na mały ekran. Reżyser „WandaVision” stanie za kamerą serialu Apple TV+

Poznaliśmy nazwisko reżysera telewizyjnej odsłony MonsterVerse. Spotkaniem z Godzillą na małym ekranie, w ramach platformy Apple TV+, zajmie się Matt Shakman. Twórca ten stał za kamerą między innymi znakomicie przyjętego miniserialu „WandaVision”.

Opracowaniem serii, zatytułowanej „Godzilla and the Titans”, w roli showrunnera zajmie się Chris Black, producent wielu telewizyjnych przebojów, wśród których znajdują się takie tytuły jak „Star Trek: Enterprise”, „Mad Men” oraz „Gotowe na wszystko”. W gronie współtwórców znajdą się także Matt Fraction, znany autor komiksów pracujący między innymi przy serii „Hawkeye” oraz Robert Kirkman, kolejny komiksowy scenarzysta, który ma w swoim dorobku między innymi serię „Żywe Trupy”. Shakman zajmie się wyreżyserowaniem przynajmniej dwóch pierwszych odcinków serialu i będzie czuwał nad produkcją jako następny producent wykonawczy. 

Sprawdź też: Czas poznać mroczną tajemnicę z przeszłości. Zobaczcie pierwsze 8 minut nowego sezonu „Stranger Things”.

Z oficjalnego opisu dowiedzieliśmy się, że serial będzie podążał za historią ogromnej bitwy między Godzillą a Tytanami, która zrównała San Francisco z ziemią i ustanowiła nową, szokującą rzeczywistością, w której ludzie uświadomili sobie, że potwory istnieją. Serial będzie przedstawiał przygody rodziny próbującej odkryć ukryte tajemnice związane z potworami i spuścizną łącząca ich z tajną organizacją znaną jako Monarch.

Godzilla and the Titans powstanie w ramach telewizyjnego oddziału studia Legendary, współpracującego z Toho Co. Ltd, firmą posiadającą prawa do postaci kultowego kaiju.

źródło: CBR / zdj. Disney